baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Bajkowe święta na Głównym Rynku

Już wkrótce, Główny Rynek w Kaliszu zmieni się w krainę szczęśliwego dzieciństwa – z choinką, rozświetloną karuzelą, radosną muzyką, domkami pełnymi prezentów, artykułów świątecznych, łakoci. Od 6 grudnia, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski zaprasza kaliszan i turystów do wspólnego przeżywania okresu przedświątecznego oraz Bożego Narodzenia. „Mikołajki jak z bajki” potrwają do 6 stycznia 2024 r.

Świąteczna karuzela rozkręci się w sercu Kalisza 6 grudnia. O godz. 15.00 rozpocznie się na Głównym Rynku Koncert Mikołajkowy z udziałem wykonawców kaliskich (solistów, zespołów, orkiestr, chórów), a ok. 17.00 nastąpi wspólne rozświetlenie miejskiej choinki. Uczestnicy wydarzeń będą mogli wyruszyć ku Świętom kolorowym, rozświetlonym autobusem. Osoby, które pozostaną w tym czasie przy świątecznym drzewku, również nie będą narzekać. W  magicznym domku, czekać na nich będzie św. Mikołaj z prezentami. Niejednemu zakręci się w głowie po przejażdżce w weneckiej karuzeli, a wir myśli uspokoi podróż świąteczną kolejką. Na małych i dużych czekać będą domki z przeróżnymi artykułami: łakociami, przekąskami, produktami regionalnymi, rękodziełem, kosmetykami, ozdobami bożonarodzeniowymi, itp. Imprezy potrwają w tym dniu do godz. 20.00.

Karuzela, domki, kolejka wenecka, dużo dobrej muzyki i kolejne niespodzianki przygotowane zostały również na dwa następne dni. 7-8 grudnia zabawa potrwa od 15.00 do 20.00

9 – 10 grudnia odbędzie się tradycyjna Wigilia na kaliskim Rynku i ponowna próba pobicia rekordu Guinessa na największą liczbę zgromadzonych w jednym miejscu aniołów. Jej organizatorem jest Fundacja Bread of Life, a wydarzenie zrealizowane zostanie wg odrębnego programu.

Od 11 grudnia (z przerwą 24 grudnia) „Mikołajki jak z bajki” będą kontynuowane. A zabawę na Głównym Rynku, urozmaicą przygotowania do Sylwestra. 30 grudnia (sobota) otworzy się dla wszystkich studio „wizażu i mody”. Z pomocą fachowców tworzone będą diamentowe makijaże podkreślające błysk w oku oraz sylwestrowe kreacje. A dzień później – 31 grudnia, od godz. 15.00 do 20.00, specjalnie dla najmłodszych przygotowano Hawajskie Party z oranżadowym toastem, cichymi zimnymi ogniami, racami dymnymi zamiast petard, fluo bransoletkami, a wszystko udekorowane hawajskimi kwiatami.

Mikołajki jak z Bajki” na Głównym Rynku
06.12.2023 do 6.01.2024 z wyjątkiem 24 grudnia
w godzinach od 12:00 do 20:00 w weekendy oraz od 15.00 do 20.00 w dni powszednie 

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze