Świetna druga partia i trzecie z rzędu zwycięstwo Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz wygrała z Grupą Azoty Unią Tarnów 35:23 (14:14). Po wyrównanej pierwszej połowie, druga przebiegała pod dyktando kaliszan, którzy nadal walczą o czołową piątkę PGNiG Superligi.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Dopiero w 13. minucie Energa MKS, głównie dzięki skutecznym interwencjom Łukasza Zakrety, zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie, nie utrzymało się ono jednak zbyt długo. Finalnie pierwsza partia zakończyła się remisem 14:14 i zapowiadała duże emocje po przerwie.

Jak się okazało – nic bardziej mylnego. Druga połowa to już absolutna dominacja kaliszan. Na samym początku drugiej połowy, po niecałych 5 minutach, uzyskali czterobramkową przewagę, która z każdą akcją zdawała się powiększać. Ostatecznie Energa MKS Kalisz pokonała Grupę Azoty Unię Tarnów 35:23.

To zwycięstwo było trzecim z rzędu wygranym pojedynkiem podopiecznych Pawła Nocha.

Energa MKS Kalisz  – Grupa Azoty Unia Tarnów 35:23 (14:14)

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Krępa 4, Tomczak, Kamyszek 5, Adamski 6, Kus, Drej 1, Pedryc 1, Góralski 6, Wróbel 1, Szpera 1, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 4 Bekisz 5, Makowiejew

Grupa Azoty Unia Tarnów: Liljestrand, Hołda – Sikora 1, Wojdan 1, Sanek, Yoshida 6, Kowalik, Matsuura 2, Bushkou 1, Dadej 6, Kużdeba 1, Pinda 2, Kaźmierczak 1, Kniazeu 2, Zahirovic

Autor zdjęcia: Błażej Wojtyła