Święto Ulicy Niecałej

Po raz dziewiąty obchodzone będzie Święto Ulicy Niecałej, które odbędzie się 4 września o godzinie 11:00. Dla uczestników przygotowano między innymi wystawy zabytkowych przedmiotów, stoiska z pracami malarskimi, fotograficznymi i rękodziełem. W wydarzeniu udział wezmą także kaliskie instytucje kultury, nauki i użyteczności publicznej. W związku ze świętem przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym.

Tegoroczna edycja Święta Ulicy Niecałej startuje pod hasłem „Po prostu przyjdź”, którego celem jest zachęcenie osób niezdecydowanych do udziału. Mile widziani są także chętni do zaprezentowania strojów z przełomu IXX i XX wieku. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć liczne wystawy z zabawkami, klasykami motoryzacji, biżuterią i innymi zabytkami. Nie zabraknie również stoisk z pracami malarskimi, fotograficznymi, pisarskimi, rzemieślniczymi, rękodzielniczymi i gastronomią. Uczestnicy poznają ciekawostki na temat otaczającej przyrody i będą mieli możliwość zwiedzić kaliską cerkiew oraz salki w parafii ewangelickiej. Odbędzie się także konkurs „Piosenki retro”, a swoją obecność zapowiedziały liczne instytucje: Biblioteka Kaliska, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Starostwo Powiatowe, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska-Kalisz, Kaliskie Towarzystwo Naukowe, Nadleśnictwo Kalisz, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Liceum Plastyczne, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Kaliszu.

Organizatorem wydarzenia jest P.W. KAL-PAB Sp. z o.o. z KOMODA CLUB, Kompleksem Restauracyjnym MARGO oraz Komoda Club Residence. W związku z wydarzeniem przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym. 3 września od godziny 18:00 do 4 września do godziny 24:00 na ulicy Niecałej będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów. Natomiast 4 września w godzinach od 6:00 do 24:00 ulica będzie całkowicie nieprzejezdna.


Źródła: KAL-PAB, Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter