reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Święto Wolnych Książek

Filia nr 2 zorganizowała Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki.

We wtorkowe popołudnie, 14 czerwca 2022, Małgorzata Matczak – bibliotekarka z Filii nr 2 oraz Anna Kubiak – zastępca dyrektora MBP w Kaliszu spotkały się z czterema grupami przedszkolaków w ogrodzie Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki.

Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz idei pozostawiania książek, które nie są już nam potrzebne, w różnych miejscach publicznych, aby w ten sposób dać im drugie życie. Dzięki tej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce dając radość innym.

Pani Ania przedstawiła dzieciom nową akcję czytelniczą skierowaną do najmłodszych z okazji Roku Marii Konopnickiej pod nazwą „Bank Magnesiaków”.

W związku z Rokiem Konopnickiej przedszkolaki poznały krótki życiorys pisarki z uwzględnieniem jej śladów pobytu w Kaliszu. Bibliotekarka czytała fragmenty jej utworów: „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” oraz „Na Jagody”.

Na koniec spotkania grupie Pomarańczowej wręczono dyplomy za wykonanie pracy plastycznej do „Szkolnych przygód Pimpusia Sadełko”.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze