baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

SWWS otwiera rekrutację na kierunek „Penitencjarystyka”

Od 1 lutego Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości rozpoczęła internetową rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka. Oferta edukacyjna w roku akademickim 2022/2023 skierowana jest do absolwentów szkół średnich zainteresowanych zdobywaniem wiedzy związanej m.in. z obszarem bezpieczeństwa społecznego, resocjalizacji, zagadnieniami związanymi z profilaktyką społeczną oraz wstąpieniem w szeregi Służby Więziennej.

Rekrutacja kandydatów na studia obejmuje rejestrację kandydatów w systemie IRK; uzyskanie przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości informacji o kandydacie z Krajowego Rejestru Karnego; uzyskanie orzeczenia właściwej komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych o posiadaniu zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w Służbie Więziennej oraz postępowanie kwalifikacyjne. Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu rekrutacji na studia określone zostały w zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 listopada 2021 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w roku akademickim 2022/2023. „Kandydatów zainteresowanych podjęciem kształcenia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, zapraszamy do zapoznania się z zasadami oraz harmonogramem rekrutacji, udostępnionymi  na stronie internetowej uczelni: www.swws.edu.pl/penitencjarystyka” – mówi kpt. dr Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy SWWS.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze