Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

SWWS startuje z programem dla przyszłych dyplomatów – „Kolegium Europa”

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości startuje z nowym programem o nazwie „Kolegium Europa”, w ramach którego odbędą się warsztaty dla przyszłych dyplomatów czy specjalistów do spraw bezpieczeństwa. Pierwszy zjazd programu zaplanowano na koniec miesiąca – 24-27 luty.

„Kolegium Europa” przeznaczone jest głównie dla osób po III roku studiów i młodych absolwentów kierunków takich jak: stosunki międzynarodowe, europeistyka, politologia, socjologia, ekonomia, prawo czy administracja. Prowadzącymi warsztaty będą wykładowcy z polskich uczelni oraz praktycy z dziedzin, których kolegium dotyczy, czyli: z sektora publicznego, dyplomacji, bezpieczeństwa, a także liderzy sektora prywatnego. Projekt podzielono na sześć comiesięcznych spotkań, które kończą się wizytą studyjną w Brukseli między 11 a 17 lipca oraz przyznaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie programu. W ramach wydarzenia będzie możliwość realizacji własnego projektu we współpracy z innymi uczestnikami, a także spotkanie z „gościem specjalnym” podczas każdego ze zjazdów. Ponadto szkoła zapewnia uczestnikom bezpłatne zakwaterowanie w hotelu lub akademiku.

Celem jest pogłębienie przez uczestników nie tylko teoretycznej wiedzy w zakresie zjawisk czy procesów politycznych, społecznych oraz ekonomicznych, które zachodzą w Unii Europejskiej, ale także nabycie praktycznych umiejętności, w tym rozwój kompetencji miękkich. Kolegium Europa w znacznym stopniu przyczynia się do poszerzania wiedzy w zakresie szeroko rozumianego funkcjonowania Unii Europejskiej tj. ekonomicznych aspektów obecności w Unii Europejskiej, wartości i demokracji, współczesnych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa w Unii Europejskiej oraz zagadnień dotyczących społeczno-kulturowych aspektów w Unii Europejskiej.

kpt. dr Konrad Wierzbicki, rzecznik prasowy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Jak mówią organizatorzy – kolegium jest dla osób chcących poznać procesy zachodzące w Unii Europejskiej od strony praktycznej, a także tych, którzy chcą poznać inne osoby zainteresowane zagadnieniami Unii Europejskiej. Uczestnicy dzięki wizycie studyjnej mają w praktyce zapoznać się z pracą instytucji unijnych, a także z pracą osób tam zatrudnionych. Kolegium będzie okazją do rozmów o bezpieczeństwie w UE (w tym cyberbezpieczeństwie), unijnym prawie, protokole dyplomatycznym czy zagadnieniach w temacie praworządności UE. Organizatorem jest Centrum Badań Polityki Europejskiej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, a rekrutacja do programu trwa do 7 lutego. Udział w kolegium jest bezpłatny – aplikować można na stronie www.kolegiumeuropa.pl.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze