baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Symulacja katastrofy statku powietrznego w Kaliszu!

Od 17 do 26 maja na terenie kraju odbędą się ćwiczenia taktyczno-specjalne pk. RENEGADE/SAREX-23. Symulowane będzie zdarzenie dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE.

Jeden z epizodów ćwiczenia będzie rozgrywany na terenie naszego miasta. W sobotę, 20 maja, ma zostać przeprowadzona symulacja katastrofy statku powietrznego w terenie zurbanizowanym. Tego dnia na ulicach i w przestrzeni powietrznej Kalisza pojawią się: żołnierze, służby ratownicze, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także wojskowy śmigłowiec.

W trakcie realizacji epizodu podejmowane będą działania jak w przypadku rzeczywistego zdarzenia, a Miasto Kalisz będzie jego aktywnym uczestnikiem.

Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie procedur ratowniczych wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju i obywateli.

Organizatorami ćwiczeń są: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Nocny Tropiciel RENEGADE/SAREX z Kalisza.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze