System TOPSOR w kaliskim szpitalu

W kaliskim "Okrąglaku" odbył się odbiór systemu TOPSOR. TOPSOR, czyli Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, to projekt Ministerstwa Zdrowia, mający na celu ujednolicanie sposobu przyjmowania pacjentów w SOR-ach, pod względem pilności tj. stanu zdrowia.

Pacjenci będą poddawani badaniu TRIAGE, po którym zostanie im przydzielona kategoria pilności według jednolitych zasad w całym kraju. W ramach Projektu kaliski szpital otrzymał i zamontował na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym urządzenia systemów kolejkowych, dzięki którym wdrożone będzie oprogramowanie pozwalające na przeprowadzanie segregacji medycznej, a także sterowanie pracą systemów wraz z modułami do generowania raportów i analiz. Pracownicy lecznicy przeprowadzili także szkolenia dla personelu medycznego. W ramach TOPSOR “Okrąglak” otrzymał także dwa nowe kardiomonitory z oprogramowaniem pozwalającym na transfer danych pacjenta do karty segregacji medycznej, oraz dwa tablety medyczne.

Źródło: Szpital Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter