baner_AK
reklama-SWWS

Szałowe półkolonie z ZHP

47 dzieci wypoczywa aktywnie na szałowych półkoloniach, organizowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Kalisz ze wsparciem Miasta Kalisza.

Uczestników odwiedził wiceprezydent Mateusz Podsadny, który podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z harcerstwem i życzył najmłodszym udanej zabawy.

Grupę tworzą uczniowie kaliskich szkół podstawowych z Polski i z Ukrainy. Na terenie stanicy harcerskiej „Grodzisko”, w otoczeniu natury, wspólnie uczestniczą w grach, zabawach i rozmaitych zadaniach. Podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi poznają m.in. przyrodnicze ciekawostki i zasady udzielania pierwszej pomocy.

Podczas wakacji Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Kalisz organizuje w sumie pięć turnusów, w tym dwa żeglarskie – na przystani miejskiej w Kaliszu – oraz trzy „Szałowe” w stanicy harcerskiej.

Miasto Kalisz wspiera organizację półkolonii w ramach zadania publicznego „Realizacja pozaszkolnych strategii profilaktycznych dla dzieci, promujących zdrowy tryb życia – organizacja czasu wolnego podczas wakacji”.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze