baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

„Szczypiorno Cup Kalisz Arena” już 18-20 sierpnia!

Sześć zespołów z ORLEN Superligi zagra w turnieju towarzyskim „Szczypiorno Cup Kalisz Arena”, który odbędzie się w dniach od 18 do 20 sierpnia. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny. Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

Szczypiorno Cup Kalisz Arena” to trzydniowa impreza, która odbędzie się w dniach 18 – 20 sierpnia. Współorganizatorem turnieju jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

Siedziba Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości  znajduje się w historycznym miejscu. To tutaj narodziła się piłka ręczna, jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce i na świecie. Ponad sto lat  temu internowani żołnierze legionów rozegrali pierwszy międzynarodowy mecz piłki ręcznej. Dlatego, dla uczczenia ich dorobku i wkładu w tę dyscyplinę w Kaliszu rozgrywany jest turniej Szczypiorno Cup Kalisz Arena. Niezmiernie się cieszę, że nasza uczelnia może być współorganizatorem tego wydarzenia – mówi rektor SWWS dr Michał Sopiński.

Turniej na stałe wpisał się w kalendarz polskiej piłki ręcznej. „Szczypiorno Cup Kalisz Arena” to najlepiej obsadzony turniej w Polsce. Od wielu lat Kalisz może gościć wybitnych zawodników, występujących w czołowych drużynach ORLEN Superligi – mówi prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła.

W tegorocznej edycji „Szczypiorno Cup Kalisz Arena” udział wezmą:

  • Azoty Puławy
  • MMTS Kwidzyn
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
  • Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
  • Zepter KPR Legionowo
  • Energa MKS Kalisz

Szczypiorno to obecnie jedna z dzielnic Kalisza, jest kolebką polskiej piłki ręcznej. To właśnie tutaj, w obozie dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich, w 1917 roku rozegrano jeden z pierwszych meczów piłki ręcznej w Polsce. Dla upamiętnienia tej historii od lat cyklicznie organizowany jest turniej najlepszych zespołów szczypiorniaka. – Tradycyjnie na zakończenie wakacji, a jednocześnie w okresie przygotowawczym do startu sezonu 2023/24 ORLEN Superligi organizujemy imprezę, która może poszczycić się jednym z najwyższych poziomów sportowych w Polsce. Wydarzenie kierujemy do mieszkańców Kalisza oraz fanów szczypiorniaka z całej Polski – dodaje prezes Błażej Wojtyła.

Harmonogram Szczypiorno Cup Kalisz Arena

Piątek  18.08.2023r.                                       

15:00  Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

17:00  Energa MKS Kalisz – Zepter KPR Legionowo

19:00  Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn

Sobota 19.08

11:00  Zepter KPR Legionowo  –  MMTS Kwidzyn

13:00  Azoty Puławy –  Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

16:00  Energa MKS Kalisz – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Niedziela 20.08

11:00  Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MMTS Kwidzyn

13:00  Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

16:00  Energa MKS Kalisz –   Azoty Puławy

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze