Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Liskowie „Poznaje Polskę”

W połowie listopada odbyły się dwa długo wyczekiwane wyjazdy. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Liskowie w ramach projektu „Poznaj Polskę” realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki udali się do Łęczycy oraz Kopalni Soli w Kłodawie. Wyjazdy dedykowane były klasom I-III.

Pierwszym punktem programu wycieczki było Muzeum w Łęczycy, które mieści się w zamku zbudowanym przez króla Polski Kazimierza Wielkiego. Po dojechaniu na miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Liskowie obejrzeli teren wokół zamku. Natomiast w samym obiekcie mieli okazję zobaczyć eksponaty, których w dawnych czasach używali rycerze, a także wysłuchali legendy o Diable Borucie. Wspięli się również na wieżę zamkową, na którą prowadziły strome schody. Następnie udali się na gorący posiłek do lokalnej restauracji.

Po smacznym obiedzie uczniowie wyruszyli w dalszą podróż. Ich celem była Kopalnia Soli Kłodawa. Już na samym początku niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom wycieczki zjazd windą na głębokość 600 m. Historię powstania kopalni i opowieści o metodach wydobycia kłodawskich złóż, przekazał wycieczkowiczom górnik solny, podczas spaceru zawiłym, podziemnym labiryntem. Idąc tunelem solnym podziwiali maszyny górnicze, przyrządy pomiarowe i magazyny z materiałami wybuchowymi. Mogli także zobaczyć pomieszczenia przygotowane specjalnie dla turystów – Kaplicę Św. Kingi, salę koncertową oraz Grotę Drakuli. Na uwagę zasługuje fakt, iż wycieczkowy szlak przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest tylko w Kłodawie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Liskowie pełni wrażeń, zaopatrzeni w kłodawską sól, po obfitym podwieczorku w „Hacjendzie” w Malanowie wrócili do Liskowa.

Dzień pełen emocji i niezwykłych wrażeń był możliwy dzięki dofinansowaniu dla gminy Lisków z Ministerstwa Edukacji Nauki w wysokości 10 000,00 zł.

źródło: gmina Lisków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze