Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

„Szkoła & sztuka” – trwa akcja, w której do wygrania sprzęt i wycieczki dla najmłodszych

Szkoła & Sztuka” to autorski program edukacji filmowej opracowany przez Kino Centrum. Filmy o charakterze dydaktycznym skierowane są do poszczególnych grup wiekowych. Program „Szkoła & Sztuka” ma wspierać kreatywność dzieci i młodzieży, ich zdolność do wyrażania siebie, rozbudzać ciekawość. Dla szkół uczestniczących w programie przewidziane są nagrody – m.in. sprzęt multimedialny czy krajowe wycieczki.

Uczestnikami Programu mogą być wszystkie placówki edukacyjne takie jak: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Program prowadzony jest w terminie od 1 września 2023 do 21 czerwca 2024, a rozstrzygnięcie programu nastąpi do 30 czerwca 2024. Uczestników Programu dzieli się na 3 kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe.

Po seansie filmowym uczniowie i nauczyciele zaproszeni są do udziału w zajęciach z zakresu edukacji emocjonalnej, wychowania, kształtowania wiedzy o kulturze, tematyki społecznej. Prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów zajęcia to świetna okazja do wyrażenia swojego zdania, doświadczenia przedstawionego problemu. „Stawiamy na rozwiązania praktyczne – zamiast formy wykładowej proponujemy zabawy, pogadanki, warsztaty. Program powstał z myślą o tym, aby młodzi mogli szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W końcu kto pyta, nie błądzi!” – mówią organizatorzy inicjatywy.

PRZEDSZKOLA

Zajęcia przedszkolne trwają nie dłużej niż 80 minut. Zajęcia układane są w nieco inny sposób niż wszystkie pozostałe. Do danej wiązki tematycznej dobierane są krótkie kreskówki, które ilustrują problem, a poszczególne odcinki obudowane ćwiczeniami dla dzieci. Są to zadania poprawiające percepcję wzrokową, słuchową, łamigłówki, a nawet zajęcia ruchowe i grupowe, gdy pozwalają nam na to warunki.

SZKOŁA PODSTAWOWA I PONADPODSTAWOWA

Starszym uczniom proponowane są projekcje filmu pełnometrażowego z zajęciami, które podsumowują proponowany materiał. Zajęcia te trwają ok. 30 minut. Dzięki temu część kwestii poruszonych w filmie jest opracowana przez młodzież jeszcze przed wyjściem z kina. Tematy dobrane są zgodnie z podstawą programową, ale też z potrzebami młodzieży.

Wspomniany program jest akcją kulturotwórczą, której celem jest zebranie przez uczestników programu jak największej ilości punktów. Punkty przyznawane są na podstawie liczby zakupionych biletów, stosując zasadę, że jeden bilet odpowiada jednemu punktowi. Punkty nalicza się od zakupionych biletów na seanse kinowe w Kinie Centrum, spektakle, koncerty, zajęcia edukacyjne oraz inne wydarzenia kulturalne organizowane lub współorganizowane przez organizatora. Punktów nie nalicza się od biletów zakupionych na wydarzenia organizowane przez podmioty zewnętrzne w pomieszczeniach wynajmowanych od organizatora.

Przy zgłoszeniu uczestnik programu zostanie zakwalifikowany do odpowiedniej kategorii w zależności jaką placówkę reprezentuje. Naliczanie punktów oraz przyznawanie nagród następuje oddzielnie dla każdej kategorii uczestników programu. Nagrodę otrzyma Uczestnik Programu, który uzyska największą ilość punktów w swojej kategorii w okresie obowiązywania programu, przy czym ilość punktów nie może być mniejsza niż 50 (pięćdziesiąt). Koszt zajęć: 15 zł za bilet przy uczestnictwie w 1-4 zajęciach, 12 zł za bilet przy 5 lub większej ilości zadeklarowanych zajęć.

Nagrodami w programie są: sprzet elektroniczny i multimedialny oraz 3 wycieczki krajowe dla 30 osób. Szczegółowy Regulamin: Regulamin programu Szkoła i Sztuka

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze