Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Szkolenia dla personelu „Okrąglaka”

Miniony tydzień w kaliskim „Okrąglaku” obfitował w szkolenia mające na celu umożliwić wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa.

W zakresie projektu przeprowadzono pierwszą część szkoleń personelu z obsługi modułu systemu AMMS Zakażenia oraz platformy AMCP (Asseco Medical Controlling Platform). Moduł Zakażenia systemu AMMS przeznaczony jest dla jednostek służby zdrowia, zobowiązanych do prowadzenia nadzoru epidemiologicznego. Pozwala gromadzić informacje nt. przypadków zakażeń, wykrycia drobnoustrojów i czynników alarmowych oraz monitorować pacjentów narażonych na zakażenie. Zgromadzone dane stanowią podstawę dla generacji raportów i zestawień statystycznych wykonywanych z poziomu modułu, sporządzanych przez jednostki służby zdrowia na potrzeby własne i zewnętrzne. Szkolenia z ww. modułu były prowadzone osobno dla personelu epidemiologicznego oraz dla lekarzy i pielęgniarek. Założeniem produktu AMCP w zakresie pulpitów zarządczych, jest możliwość definiowania pulpitów przez użytkowników jako zestawienia dowolnych kafelków analitycznych, dostępnych w bibliotece kafelków. Kolejno wytwarzane kafelki analityczne, które zasilają bibliotekę, zgrupowane są w predefiniowane pulpity, obejmujące wybrane zakresy zainteresowań personelu podmiotów medycznych. Wśród wielu analiz, interesujące użytkownika analizy powinni znaleźć zarówno przedstawiciele personelu medycznego, jak i administracji. Szkolenia z platformy AMCP zostały podzielone na zakres finansowo-księgowy oraz medyczny i rozliczeniowy. Pracownicy szpitala informują, że to nie koniec szkoleń. Za tydzień odbędzie się kolejna tura. Źródło: Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze