Szkolenia z taktyki dla klas mundurowych

Uczniowie klas trzecich V Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu ukończyli Obóz Klas Mundurowych realizowany w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Certyfikaty ukończenia kursu odebrali w piątek 24 września.

W obozie trwającym od 20 do 24 września udział wzięli uczniowie klas: 3G i 3H. W programie obozu realizowano zajęcia na strzelnicy CSWL Śnieżnik. Uczniowie mogli ćwiczyć na wirtualnym polu walki. ,,Śnieżnik” to forma laserowej kino-strzelnicy. Sytuacje treningowe wyświetlane są na panoramicznym ekranie o wymiarach dwunastu metrów szerokości i trzech metrów wysokości. Ćwiczący mogli prowadzić symulowany ogień z broni treningowej wyposażonej w moduły laserowe.
Następnie adepci odbyli zajęcia doskonalenia zachowania żołnierza w punkcie kontrolnym oraz ćwiczenia dotyczące zachowania podczas skażenia chemicznego. Mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach z taktyki, odbywających się na poligonie. Mogli sprawdzić swoją wytrzymałość, szybkość, siłę oraz motorykę. Elementem zajęć była jazda bojowym wozem piechoty oraz kołowym transporterem opancerzonym. W programie obozu znalazły się także zajęcia kreatywne, podczas których młodzi musieli wykazać się umiejętnością maskowania oraz umiejętnościami okopywania na otwartym terenie (w trakcie zajęć saperskich).
Ostatnie dwa dni szkolenia uczniowie spędzili na zajęciach teoretyczno – praktycznych. Dotyczyły one obsługi łączności, zabezpieczenia medycznego w działaniach bojowych. Końcowe szkolenie dotyczyło musztry wojskowej. Poprowadzili je podchorąży z Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Obóz zakończył się wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie Obozu Klas Mundurowych realizowanego w CSWLĄD w Poznaniu. Opiekunami uczniów byli nauczyciele szkoły: mgr Aleksandra Żukowska i mgr Daniel Szumski.
 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter