baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Szkolenie dla pedagogów szkolnych na Komendzie Miejskiej w Kaliszu

Dziś na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odbyło się szkolenie dla dla pedagogów szkolnych. Policjanci przybliżyli zebranym zagadnienia dotyczące przestępczości nieletnich, a także aktualny stan prawny w tym zakresie. Głównym celem spotkania było wzmocnienie integracji działań Policji i nauczycieli w przeciwdziałaniu przestępczości i demoralizacji nieletnich.

Otwarcia szkolenia dokonał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej kom. Paweł Tomczyk, który przywitał gości zgromadzonych na sali i omówił krótko tematykę szkolenia. Następnie wspólnie z Kierownikiem Zespołu ds Nieletnich podkom. Maciejem Goszczyńskim zapoznali uczestników szkolenia z aktualnym stanem prawnym dotyczącym nieletnich sprawców czynów karalnych oraz odpowiedzialnością za popełnione czyny zabronione.

Policjanci wyjaśnili również jaką odpowiedzialność prawną oraz jakie konsekwencje mogą ponieść nieletni za popełnienie czynów karalnych, czy też przejawy demoralizacji. Zwrócili również uwagę na nowe uprawnienia dyrektora szkoły wobec nieletniego, który dopuścił się czynu karalnego na terenie szkoły lub w związku z realizacją obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki. W trakcie szkolenia poruszono m. in. tematy związane z realizacją obowiązku szkolnego, uszkodzeniem mienia szkoły, bójką i pobiciem, czy znieważeniem funkcjonariusza publicznego.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej osobno omówili zagadnienia związane z nową Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Druga część szkolenia dotyczyła zagadnień związanych z profilaktyką związaną z przestępczością i demoralizacją nieletnich. Policjantki zajmujące się na co dzień tymi zagadnieniami omówiły aktualnie prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu programy profilaktyczne skierowane do uczniów szkół z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

W szkoleniu uczestniczyła również Pani Violetta Słupianek– Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu wraz z zastępcą Panią Anną Piotrowską.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze