Szkolenie podstawowe strażaków zakończone

Zakończyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP organizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Szkolenie to zapisze się w historii kaliskiej straży jako jedno z najdłuższych, ponieważ pandemia SARS CoV-2 wydłużyła go o kilkanaście tygodni.

W niedzielę 23 maja udało się szkolenie doprowadzić do końca i przeprowadzić egzamin praktyczny oraz teoretyczny. Dzięki temu szeregi wielu jednostek w regionie wzbogacą się o nowych adeptów sztuki pożarniczej. Szkolenie podstawowe jest niezbędne do możliwości uczestniczenia w działaniach ratowniczo-gaśniczych i otwiera możliwość udziału w wielu specjalistycznych kursach i szkoleniach z różnych zakresów ratownictwa. “Wszystkim, którzy zdali egzaminy gratulujemy, a tych którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z pożarnictwem zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której umieścimy informację o kolejnych terminach szkoleń.” – mówi st. sekc. Jakub Pietrzak z kaliskiej jednostki.


Źródło: KM PSP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter