Szkolenie podstawowe strażaków zakończone

Zakończyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP organizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Szkolenie to zapisze się w historii kaliskiej straży jako jedno z najdłuższych, ponieważ pandemia SARS CoV-2 wydłużyła go o kilkanaście tygodni.

W niedzielę 23 maja udało się szkolenie doprowadzić do końca i przeprowadzić egzamin praktyczny oraz teoretyczny. Dzięki temu szeregi wielu jednostek w regionie wzbogacą się o nowych adeptów sztuki pożarniczej. Szkolenie podstawowe jest niezbędne do możliwości uczestniczenia w działaniach ratowniczo-gaśniczych i otwiera możliwość udziału w wielu specjalistycznych kursach i szkoleniach z różnych zakresów ratownictwa. „Wszystkim, którzy zdali egzaminy gratulujemy, a tych którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z pożarnictwem zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której umieścimy informację o kolejnych terminach szkoleń.” – mówi st. sekc. Jakub Pietrzak z kaliskiej jednostki.

Źródło: KM PSP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze