reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Szkolenie z ratownictwa wysokościowego

W dniach od 9 do 11 sierpnia 2022 roku na terenie Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu odbyło się szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.

Uczestniczyło w nim 12 funkcjonariuszy z południowej Wielkopolski. Szkolenie realizowane było przez instruktorów ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym działających w strukturach SGRW Kalisz.

Zajęcia teoretyczne obejmowały zagadnienia m.in. z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat ratownictwa wysokościowego, np. organizacji ratownictwa, węzły, budowa stanowisk, techniki dotarcia do poszkodowanych oraz asekuracja w terenie eksponowanym.

Wiedzę zdobytą na zajęciach teoretycznych strażacy wykorzystywali podczas zajęć w terenie. Ratownicy ćwiczyli techniki wydobywania poszkodowanych ze studni, kanałów oraz innych miejsc, do których dostęp z różnych powodów był utrudniony.

Na zakończenie kursu przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu kpt. Krzysztof Tomczak oraz Komendant Miejski PSP w Kaliszu st. bryg. Tomasz Polak pogratulowali wszystkim pozytywnie ukończonego szkolenia i wręczono zaświadczenia.

Po powrocie do macierzystych jednostek funkcjonariusze będą mogli podzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z kolegami, która z pewnością posłuży im podczas codziennej służby.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze