Szpera i Krępa z MKS-u w siódemce tygodnia

Po wygranym 28-24 meczu z SPR Stalą Mielec dwóch zawodników Energi MKS Kalisz trafiło do Siódemki Tygodnia – obrotowy Piotr Krępa i prawy rozgrywający Marek Szpera. Co ciekawe, obaj spędzili w Mielcu łącznie 13 sezonów, rzucając ponad 1000 bramek.

Obecnie obaj zawodnicy są filarami Energa MKS-u Kalisz. Mecz z byłym zespołem ewidentnie zadziałał na duet motywująco, bo obaj (obok Kacpra Adamskiego) byli liderami zespołu. Marek Szpera w sobotnim meczu zdobył 5 bramek, ale siły – jak przystało na lidera – zachował na kluczowe fragmenty. Kapitan kaliszan w ostatnich 10 minutach zdobył 3 bramki, stawiając przysłowiową „kropkę nad i” przy zwycięstwie ze Stalą Mielec rzutem na 27-22, wcześniej dokładając ważne akcje w obronie.

Piotr Krępa jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował Stal Mielec. Koledzy z byłej drużyny dobrze znali jego możliwości oraz styl gry w pierwszej połowie skutecznie ograniczając sytuację na zdobycie bramki. W drugiej połowie jednak Krępa znalazł sposób na zdobywanie bramek z koła do czego dołożył świetną skuteczność w rzutach karnych. Efekt? 7 bramek z 9 rzutów, a zatrzymać naszego obrotowego nie potrafiła nawet trójka obrońców Stali. Jak sam stwierdził w pomeczowej wypowiedzi pomeczowej mecz z byłą drużyną był dla niego dodatkową motywacją.

Źródło: Energa MKS Kalisz