baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Szpital w Wolicy po raz drugi zorganizuje konferencję o „zielonych szpitalach”

Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy po raz drugi podjął się organizacji Międzynarodowej Konferencji na temat roli zielonych szpitali w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Wydarzenie odbędzie się 13-14 czerwca.

W ramach dwudniowej konferencji odbędzie się m.in. wizyta studyjna w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy czy prelekcje o zielonej transformacji wielkopolskich szpitali i działaniach na rzecz ekologii w placówkach medycznych. Weźmie w niej udział 23 prelegentów z Polski oraz 7 spoza granic kraju. Konferencję podzielono na cztery panele:

  • Sesja I – „Zielona transformacja w opiece zdrowotnej”
  • Sesja II – „Dążenie do tworzenia sieci zielonych szpitali w Polsce i Wielkopolsce”
  • Sesja III – „Nowoczesne rozwiązania medyczne dla ochrony środowiska w Europie”
  • Sesja IV – „Wyzwania klimatyczne przyszłości dla ochrony zdrowia”

Całość wydarzenia będzie transmitowana online, a na miejscu odbędzie się ono w Komoda Club Residence przy ul. Niecałej 6a. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a patronatu udzielili: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Polska Federacja Szpitali.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze