reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Szpitalne ćwiczenia strażaków

W dniach od 19 do 21 września br. na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno – bojowe, połączone z rozpoznaniem  operacyjnym obiektu.

Ćwiczenie praktyczne, które odbyło się w dniu 21 września br. obejmowało prowadzenie działań ratowniczych, związanych z gaszeniem pożarów wewnątrz obiektu jakim jest szpital. W ćwiczeniach w dniu 21 września br. wzięło udział 8 zastępów, reprezentujące jednostki JRG nr 1 i 2 w Kaliszu oraz Ochotnicze Straże Pożarnej z terenu miasta Kalisza. Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło ponad 40 strażaków z JRG 1, JRG 2, KM PSP oraz OSP Kalisz-Dobrzec, OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz-Sulisławice oraz OSP Kalisz-Piwonice.
Zorganizowane ćwiczenia zakładały realizację następujących założeń:
– Sprawdzenie umiejętności przyjęcia zgłoszenia o zdarzeniu – zgodnie z „Procedurą
przyjmowania informacji o zdarzeniu w zależności od rodzaju nagłego zagrożenia i miejsca oraz skali zdarzenia”,
– Praktyczne sprawdzenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu,
– Sprawdzenie zasad powiadamiania służb współdziałających obiegu informacji i koordynacji pomiędzy Kierującym Działaniem Ratowniczym, a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu,
– Sprawdzenie zabezpieczenia wodnego na terenie zakładu,
– Sprawdzenie umiejętności koordynacji działań ratowniczych przez SKKM w Kaliszu,
– Praktyczne sprawdzenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych podczas pożarów w budynkach szpitalnych oraz wysokich,
– Sprawdzenie umiejętności udzielenia KPP w zakresie osób poszkodowanych – osoby poparzone, podtrute dymem, nieprzytomne.

W założeniu ujęto, pożar w jednej z sal szpitalnych na 11 piętrze, około godziny 21:00. W obiekcie rozpoczęto ewakuację pacjentów do sąsiednich oddziałów – stref pożarowych. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar jest rozwinięty, w związku z czym Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzje o budowie zaopatrzenia wodnego z hydrantów na terenie obiektu w celu podania prądu wody z drabiny mechanicznej oraz wprowadził roty do środka budynku celem lokalizacji pożaru oraz ewakuacji pacjentów. Kierownik przeprowadzający ewakuację przekazał KDR-owi, że brakuje 2 osób, które najprawdopodobniej przebywały wewnątrz sali, w której wybuchł pożar (osoby poparzone, nieprzytomne). Strażacy odnaleźli poszkodowanych i udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ćwiczenia wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Kalisz st. bryg. Tomaszem Polakiem oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damianem Knopem obserwował Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu Pan Radosław Kołaciński.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze