baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Sztuka kawą malowana – czyli wystawa „Kawiarele” w Opatówku

W piątkowy wieczór 17 maja odbył się wernisaż „Kawiarele” przedstawiający wyjątkowe prace wykonane… kawą przez kaliszankę Żanetę Stankiewicz. Prace do końca sierpnia można oglądać w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Miłośnicy kawy nie mogą przejść obojętnie obok wystawy „Kawiarele” prezentującej prace Żanety Stankiewicz. Kaliszanka, tworząca pod pseudonimem Czułe rysy (pod tym pseudonimem znajdziemy też artystkę w mediach społecznościowych), swoje prace wykonuje w różnych kawiarniach nie tylko w Kaliszu, ale też w różnych zakątkach Polski. Opowiadając o swojej wystawie twórczyni podkreśliła czerpanie inspiracji ze starych fotografii, efektu sepii oraz podróżach.

Wernisaż otworzył występ artystyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. H. Melcera w Kaliszu. Obok obejrzenia obrazów malowanych kawą, można było również skorzystać z zadań przygotowanych przez artystkę przy twórczym stole kawowym. Każdy mógł na chwilę wcielić się w rolę artysty i za pomocą kawy zostawić twórczy ślad. Po wernisażu na uczestników wydarzenia czekał także słodki i oczywiście kawowy poczęstunek. Co bardziej spostrzegawczy odbiorcy mogli wyjść z Muzeum z drobnym upominkiem przygotowanym specjalnie na okazję wystawy.

Foto: Mateusz Walczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze