Szybka segregacja odzieży używanej

Kamery miejskiego monitoringu nakryły dwóch mężczyzn na opróżnianiu samochodu z odzieży używanej do kontenera na jednym z kaliskich osiedli. Mężczyźni są pracownikami jednej z firm zajmujących się selekcją używanych ubrań.

Do zdarzenia doszło w wczoraj w samo południe – pod pojemniki usytuowane na kaliskim osiedlu podjechali dwaj mężczyźni, którzy opróżnili wcześniej kontenery na odzież używaną. 

“W zachowaniu pracowników nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż jeden z nich wyjątkowo sprawnie dokonał wstępnej segregacji wyjętych rzeczy. Okazało się, iż przydatnej odzieży nie było zbyt wiele a niepotrzebne rzeczy zostały sprawnie wrzucone do stojącego w pobliżu kontenera. Obrotni mężczyźni zostawiając problem odpadów zarządcom spółdzielni podjechali do kolejnych pojemników.” –  tłumaczy Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej.

Pomyślny “interes” przerwali strażnicy miejscy, którzy uniemożliwili jego kontynuowanie. Interwencję zakończono nałożeniem mandatów karnych na każdego sprawcę po 200 złotych. Dodatkowo mężczyźni zabrali z powrotem odpady nielegalnie wrzucone do kontenerów spółdzielni. Ponadto działalność firmy zostanie sprawdzona i skontrolowana w zakresie wcześniejszego pozbywania się odpadów powstałych z segregacji pojemników na odzież używaną.


Źródło: SM

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter