reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Szybsze wybory w Stawiszynie i Blizanowie – kiedy się odbędą?

W lipcu zeszłego roku odbyły się przedterminowe wybory na wójta w Żelazkowie, a teraz czekają nas wcześniejsze, uzupełniające wybory radnych w Stawiszynie oraz Blizanowie. W Blizanowie znany jest już nawet termin, kiedy mieszkańcy pójdą do urn – będzie to 12 marca.

W przypadku Stawiszyna chodzi o wygaśnięcie mandatu Łukasza Piotra Musiała – radnego, który zrzekł się swojej funkcji. Radny Musiał startował z okręgu wyborczego nr 7 (Petryki Łyczyn, część Petryk oraz Stary Kiączyn) z listy nr 2 i z komitetu wyborczego PSL. Musiał zrezygnował również z funkcji sołtysa w Petrykach. Wybory uzupełniające w Blizanowie wiążą się natomiast ze śmiercią jednego z radnych – Jarosława Olenderka (54 l.). Do rady gminy wszedł on z okręgu wyborczego nr 14 (Janków Drugi oraz Janków Trzeci) z listy nr 13 – KWW Gmina Blizanów nasze wspólne dobro. Obecnie znany jest wyłącznie termin wyborów w Blizanowie – na datę pójścia do urn w Stawiszynie będziemy musieli jeszcze poczekać aż do kolejnego zarządzenia wojewody Michała Zielińskiego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze