Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Tak pensjonariusze kaliskiego DPS-u świętowali wigilię

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia swą wieczerzę wigilijną mieli także pensjonariusze kaliskiego DPS-u. Podniosłą atmosferę tego spotkania można było już odczuć, gdy pracownicy i ich podopieczni oczekiwali na przybycie zaproszonych gości, a wśród nich biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna i prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego.

Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor ośrodka – Marcin Ferenc. Nim goście wkroczyli do sali, w której przygotowano agapę, udali się do należącej do ośrodka kaplicy. Właściwe spotkanie w pomieszczeniu stołówki, rozpoczęło się od odczytania przez kapelan DPS-u ks. kanonika Grzegorza Zameleka słów Ewangelii wg. św. Łukasza, o narodzeniu Chrystusa.

Po świątecznych życzeniach, przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i osobiste, ciepłe słowa. To wzruszające spotkanie, miało charakter spotkania międzypokoleniowego, gdyż, nim na dobre zaczęła się wieczerza, nestorzy mogli wysłuchać specjalnego mini-koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej Music Store.

źródło: Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze