Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Talent to tylko 20% sukcesu” – KTS Kalisz rekrutuje młodych adeptów tenisa stołowego

KTS Kalisz oferuje dzieciom i młodzieży treningi tenisa stołowego w każdy poniedziałek od 18:00 do 20:00 w Kalisz Arenie. Uczestnicy zajęć pracują głównie nad poprawą koncentracji i reakcji, koordynacją ręka-oko czy zwinnością. – Ma to niebagatelny wpływ na rozwój fizyczny dziecka, pomaga w nauce, a przy tym jest to świetna forma spędzania wolnego czasu w grupie rówieśniczej – mówi Mateusz Antolczyk, opiekun sekcji.

Od 1988 roku tenis stołowy stał się dyscypliną olimpijską i dziś jest jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie. Zajęcia w klubie KTS Kalisz kierowane są zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym zawodnikom. Klub posiada drużyny w VI i IV lidze, dlatego najzdolniejsi młodzi zawodnicy mogą starać się o grę także w dorosłych rozgrywkach.

Najmłodszy członek sekcji młodzieżowej klubu ma 8 lat, a najstarszy 14. Trenerem jest Marek Wrzos. Ma on już doświadczenie w trenowaniu tenisistów stołowych. W przeszłości był też zawodnikiem Włókniarza Kalisz, a ponadto należy wspomnieć, iż jego córka Natalia dostąpiła zaszczytu gry w kadrze narodowej.

– Nasz klub nie ma na razie stałej siedziby i utrzymujemy go ze składek członkowskich. Po ogłoszeniu przez Mateusza Antolczyka informacji o naborze, pojawili się młodzi ludzie, którzy przychodzą na nasze treningi – mówi Marek Wrzos, trener KTS-u Kalisz. – W tej chwili istnieją rozgrywki dla młodych tenisistów stołowych na szczeblu wojewódzkim i okręgowym. Jestem przekonany, że po pewnym czasie od rozpoczęcia treningów nasze dzieciaki mogłyby próbować tam podjąć rywalizację. Aby jednak dobrze nauczyć się grać w tenisa stołowego, konieczne jest kilka lat treningów – podsumowuje trener.

– Bardzo podoba mi się ping-pong i może kiedyś zostanę zawodowym tenisistą stołowym – mówi 13-letni Wiktor Cichowicz, jeden z członków KTS-u. Udało nam się porozmawiać także z 12-letnią Zofią Radziejewską. – Treningi tutaj są moimi pierwszymi w życiu. Do tej pory trenowałam głównie w domu. Na razie tenisa traktuję jako hobby, ponieważ w przyszłości chciałabym być kimś innym – mówi Zofia. Klub jest złożony w większości z chłopaków, lecz Zosi to nie przeszkadza. Tym bardziej, że na treningi planuje chodzić też Magda, która jej towarzyszy.

– Mówi się, że talent to tylko 20% sukcesu. Reszta to ciężki trening który mamy możliwość zaoferować dla dzieci z Kalisza i okolic – mówi nam opiekun sekcji Mateusz Antolczyk. KTS Kalisz otrzymał od miasta dwa stoły do użytku raz w tygodniu: w poniedziałki od 18:00 do 20:00 w Kalisz Arenie. Osoby chętne do wzięcia udziału w treningu (bądź rodzice dzieci) mogą skontaktować się telefonicznie z opiekunem sekcji Mateuszem Antolczykiem (885 360 569).

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze