Tenisowy turniej o Puchar Grzegorza Brauna

W sobotę 16 października odbył się I turniej z IV cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2021 r. o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Brauna. W kaliskim turnieju wzięło udział 36 zawodników i zawodniczek. Zwycięzcą został Adam Kopytek z UKS Chrobry Gizałki.

W turnieju zorganizowanym na sali OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29 wzięło udział wielu mocnych zawodników. Wśród nich znaleźli się gracze ligowi lokalnych klubów. W rywalizacji uczestniczyli przede wszystkim gracze IV ligi, lecz można było obserwować także zawodników z trzecioligowych parkietów.

Turniej wygrał Adam Kopytek z UKS Chrobry Gizałki, drugie miejsce zajął Rafał Pokusińki z UKS Piast Ostrzeszów, a trzeci był Adam Klimek z KTS GROM Przyranie. W turnieju wzięli także udział zawodnicy KTS-u Kalisz, a wśród nich Jacek Nowakowski, który zajął 5. lokatę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął poseł na Sejm RP należący do koła poselskiego Konfederacji Grzegorz Braun. Ufundował on także puchar za 1. miejsce, medale i nagrody dla najlepszej trójki zawodników. W imieniu posła nagrody wręczył szef lokalnych struktur Konfederacji Korony Polskiej Paweł Wołoszczuk, czyli lider struktur partii Grzegorza Brauna w Kaliszu.

Turniej został dofinansowany ze środków Miasta Kalisza

Kolejny turniej, czyli I Memoriał im. Jana Durnasia 2021 r., odbędzie się 13 listopada na Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Łódzkiej 19-29 Kalisz.

Zdjęcia autorstwa Pawła Andrzejewskiego, Macieja Kujawińskiego i Pawła Wołoszczuka.