Tenisowy weekend na kaliskich kortach

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem tenisa. Na kaliskich kortach przy ulicy Łódzkiej 19 od 2 lipca rozpocznie się ogólnopolska impreza w ramach największego cyklu turniejów tenisowych dla najmłodszych (Tenis 10) ˗ Talenciaki. W sobotę zainauguruje również działalność nowy klub ˗ Calisia Tenis Pro.

Talenciaki to nowy, ogólnopolski cykl turniejów do lat dziesięciu, zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. Wydarzenie gościło już m.in. w Sopocie, Bytomiu czy Zielonej Górze, a od 2 do 4 lipca będzie odbywało się na kaliskich kortach obok Stadionu Miejskiego. Na turniej przyjadą dzieci z całej Polski. Impreza jest również jednym z pierwszych przedsięwzięć (organizowanych wspólnie z Kaliskim Towarzystwem Tenisowym oraz Sekcją Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego) nowo powstałego klubu ˗ Calisia Tenis Pro. Ma on być odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie dzieci i młodzieży w regionie tą dyscypliną sportową. Klub, który pragnie współpracować ze wszystkimi tenisowymi podmiotami w Kaliszu, oferuje profesjonalne i kompleksowe podejście do szkolenia wyczynowego, ale również jest nastawiony na najmłodszych adeptów tenisa (od 5-6 roku życia) i propaguje tenis jako świetny sposób spędzania czasu dla wszystkich grup wiekowych.

Za jakość szkolenia w klubie będzie odpowiadać Katerina Urbanova ˗ czeska trenerka, która od wielu lat mieszka w Polsce, pełni funkcję trenerki kadry narodowej U-14 oraz U-16, w przeszłości współpracowała m.in. z Igą Świątek, Michałem Dembkiem, a także z tegoroczną mistrzynią Roland Garros ˗ Barborą Krejcikovą. Katerina ma na swoim koncie pracę w uznanych akademiach tenisowych w Czechach, Hiszpanii czy Niemczech. W młodości z powodzeniem radziła sobie jako zawodniczka, zdobywając wielokrotnie tytuł mistrzyni Czech, uczestnicząc w rozgrywkach WTA. Za przygotowanie motoryczne w klubie będzie odpowiadać Haythem Trimech. Tunezyjczyk od lat mieszka w Polsce i współpracuje z zawodnikami grającymi na poziomie rozgrywek ATP (obecnie m.in. z Piotrem Matuszewskim).

Więcej o nowym klubie będzie można dowiedzieć się już w najbliższą sobotę. Na kortach przy ulicy Łódzkiej nastąpi oficjalne otwarcie nowego klubu – początek o godzinie 12:00. Organizatorzy zaplanowali szereg niespodzianek z nagrodami do wygrania, będzie również poczęstunek z grilla.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze