Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Teraz Polska” uhonorowała osobistości z Wielkopolski za ich zasługi

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała osobistości z Wielkopolski za ich zasługi w rozwój regionu i promocję Polski. Tytułem „Promotor Polski” zostali nagrodzeni: prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Adam Szejnfeld, senator RP oraz Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań. Tytuły wręczono podczas Gali Gospodarczo – Samorządowej HIT Regionów w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 30 lat wspiera polskie firmy w budowie silnych i rozpoznawalnych marek. Co roku nagradza znakiem Teraz Polska produkty i usługi odznaczające się wysoką jakością i polskim pochodzeniem. Znak „Teraz Polska” należy do najlepiej rozpoznawanych symboli promocyjnych w Polsce i pomaga klientom w dokonywaniu zakupów a przedsiębiorcom w ich działaniach promocyjnych. Ale „Teraz Polska”, to nie tylko konkurs, to także światowy plebiscyt „Wybitny Polak”, w którym nagradzani są Polacy i osoby polskiego pochodzenia mieszkający zagranicą, którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. „Teraz Polska”, to wreszcie też projekt „Promotor Polski”, promujący osoby, których działalność zawodowa i społecznikowska w regionach przyczynia się do budowania marki „Polska”. W tym roku Fundacja Polskiego Godla Promocyjnego „Teraz Polska” nagrodziła tytułem „Promotora Polski” po raz pierwszy trzy osoby reprezentujące Wielkopolskę – osoby, które poprzez swoje dokonania współtworzą pozytywny wizerunek nie tylko tej części Polski, ale i całego kraju – powiedział podczas Gali Michał Lipiński, dyrektor Biura Konkursu „Teraz Polska”.

Tytuły otrzymali:
• Profesor Bogumiła Kaniewska, w uznaniu dla prowadzonej działalności z zakresu badań nad współczesną literaturą polską, historią oraz teorią literatury.
• Senator Adam Szejnfeld, w uznaniu dla jego osiągnięć parlamentarnych i legislacyjnych, a także za działalność prospołeczną i podejmowane inicjatywy progospodarcze.
• Dyrektor Michał Merczyński, w uznaniu dla prowadzonej działalności z zakresu promocji i upowszechniania kultury.

Profesor Bogumiła Kaniewska, kieruje Zakładem Semiotyki Literatury Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W latach 2005-2012 była zastępcą dyrektora ds. nauki Instytutu Filologii Polskiej UAM, natomiast w latach 2012-2016 – dziekanem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. W latach 2016-2020 pełniła funkcję prorektor ds. studenckich UAM, a od 1 września 2020 roku jest rektorem tego uniwersytetu. W roku 2020 została również wybrana na przewodniczącą Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Jest autorką lub współautorką blisko 100 prac naukowych – książek i artykułów. W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie literaturą XX wieku, uprawia krytykę literacką. Jest również tłumaczką prozy anglojęzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem prozy dziecięcej, która stanowi jej wielką pasję.

Senator Adam Szejnfeld, to Wielkopolanin, prawnik, były działacz ,,Solidarności”, wieziony we Wronkach i Gębarzewie, współorganizator Komitetów Obywatelskich „Solidarność”. Przedsiębiorca, samorządowiec – radny i burmistrz, wiceprezes Stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Poseł na Sejm RP pięciu kadencji, przewodniczący, m.in. Komisji Gospodarki i Skarbu Państwa. Wiceminister gospodarki, szef rządowego Komitetu Antykryzysowego. Autor prorozwojowych ustaw „Pakietu Szejnfelda”, największego w ostatnich latach zbioru przepisów deregulujących polskie prawo administracyjne i gospodarcze. Poseł do Parlamentu Europejskiego a obecnie senator RP. Felietonista, autor książki „Kapsuła czasu”. Był m.in. „Ambasadorem Programu Fair Play” Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz „Ambasadorem programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców” w Brukseli. Wielokrotny laureat nagród gospodarczych oraz konkursów dziennikarskich, m.in. najlepszy poseł wg. dziennika „Puls Biznesu”, jeden z najlepszych polityków w Polsce wg. Tygodnika Polityka, laureat nagrody „Bona Lex” Gazety Prawnej. Wielokrotny laureat konkursu „Człowiek Roku” wielkopolskich dziennikarzy.

Dyrektor Michał Merczyński jest kulturoznawcą, animatorem kultury, menedżerem instytucji i festiwali kulturalnych, ekspertem Unii Europejskiej w zakresie kultury. W 1991 roku zainaugurował Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA, potem Malta Festival Poznań. Był dyrektorem programowym w TVP Poznań, dyrektorem biura Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, kierował Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Festiwalem Dialogu Czterech Kultur, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Od 2005 do 2017 roku kierował Polskim Wydawnictwem Audiowizualnym, przekształconym w 2009 r. w Narodowy Instytut Audiowizualny, a w 2017 w Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Był w gronie ekspertów Programu Kultura 2007–2013, prowadzonego przez Komisję Europejską, opracował polską prezentację artystyczną na Expo 2000 w Hanowerze. Koordynował Krajowy Program Kulturalny Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W 2007 zainaugurował muzyczny Festiwal Nostalgia, organizowany przez Fundację Malta. W 2002 wraz z Lechem Raczakiem uhonorowany przez tygodnik „Polityka” dyplomem „Kreator kultury”. W 2013 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło: fb Adam Szejnfeld

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze