Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„TheUnCommon 3” prof. Kostrzewy w Turcji

Indywidualna wystawa „TheUnCommon 3” prof. UAM dr hab. Moniki Izabeli Kostrzewy pojawiła się w przestrzeniach Galerii Centrum Kultury i Sztuki Turhan Mildon. Ekspozycja odbywa się na specjalne zaproszenie władz Miasta Kepez.

Uroczyste otwarcie  z udziałem Mera Miasta Kepez pana Birola Arslana, członków departamentu kultury, wykładowców i studentów Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi oraz przybyłych gości nastąpiło 10 maja. Podczas wernisażu autorce wręczono certyfikat uznania i okolicznościowy prezent. Wystawa była kolejną odsłoną prezentowanego przez autorkę cyklu prac z obszaru tkaniny i ubioru. „Jest to tworzony  zbiór artefaktów, który w płynnej przestrzeni życia codziennego staje się formą niewerbalnych komunikatów – wyjaśnia prof. Kostrzewa. – Prezentowane obiekty i wielkoformatowe wydruki na tkaninach są efektem łączenia idei artystycznej z wiedzą technologiczną.” Prace zrealizowane zostały przez autorkę w technice żakardu przemysłowego w firmie Haft S.A. w Kaliszu. Kuratorem wystawy „TheUnCommon 3” była assoc. prof. dr. Aylin Ozcan.

Źródło: WP-A UAM
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze