Tłumy na sali! Rekordowe Mistrzostwa Kalisza w tenisie stołowym

7 maja na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Łódzkiej odbyły się już IV Otwarte Mistrzostwa Kalisza w tenisie stołowym. Wzięła w nim rekordowa liczba aż 67 osób. Byli to zawodnicy z Kalisz oraz całego regionu. Swoim udziałem zaszczycili też zawodnicy z województwa dolnośląskiego i łódzkiego oraz pochodzący z Ukrainy i odległej Kolumbii.

W kategorii poniżej 18 lat podium zdominowały zawodniczki okolicznego LKS Gołuchów. Kategorie wygrała Maja Dymna, a podium zamknęła jej koleżanka Karolina Orpel. Drugie miejsce na podium uzupełnił reprezentant LKS Bożacin Filip Bernat. Najwyżej sklasyfikowanym kaliszaninem poniżej 18 lat został wychowanek KTS Kalisz czyli Wojciech Makowski. Wśród dorosłych najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Praselski, który zaczynał swoją karierę ligową w KTS Kalisz, a aktualnie reprezentuje barwy klubu KTS Przyranie. Tytuł Mistrza Kalisza zdobył już po raz drugi.

Wicemistrzem Kalisza został Robert Baranowski z LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski. Warto podreślić, że finał stał na bardzo wysokim poziomie. Był to pięciosetowy bój. Praselski po dwóch bardzo wyrównanych setach przegrywał jednak 2:0. Siła doświadczenia i spokój nad dużo młodszym zawodnikiem pozwoliły mu odrobić stratę i doprowadzić do tei-breaka. W nim jednak przegrywał już 9:4 i wydawało się, że Baranowski jednak osiągnie sukces. Wtedy Praselski wszedł na niewyobrażalny poziom precyzji i nie popełniając już od tego momentu nawet najmniejszego błędu wygrał 7 podań pod rząd i zakończył decydujący set 11:9. Kto nie widział tego pojedynku niech żałuje – naprawdę jest czego. Trzecie miejsce na podium zajął zawodnik Ajde Oleśnica Piotr Laskowski.

Najwyżej sklasyfikowanym kaliszaninem został po raz trzeci z rzędu Michał Bruś, reprezentujący aktualnie barwy LKS Gołuchów. Drugim w kategorii „najlepszy kaliszanin” był jego klubowy kolega Paweł Andrzejewski. Podium zamknął „kaliszanin z wyboru”, czyli pochodzący z Ukrainy, reprezentujący barwy KTS Kalisz Wowa Demczuk.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Kalisza. Nagrody w imieniu Urzędu Miasta wręczyła radna Elżbieta Dębska. Kolejne Mistrzostwa, które już za rok, a najbliższa impreza, czyli trzeci w tym roku turniej w ramach V cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej odbędzie się 28 maja w Stawiszynie. Zapisy i rozgrzewka od godziny 9.00, a start zawodów o 10.00. Regulamin turnieju dostępny jest na facebookowym profilu KTS Kalisz.