baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

To najstarszy maturzysta w Polsce. Ma 85 lat!

Na tegorocznych maturach padł prawdziwy rekord związany nie z wynikami egzaminu, a z wiekiem jednego z uczestników. Pan Józef Peruga przystąpił do egzaminu dojrzałości mając 85 lat, zaskakując przy tym młodszych maturzystów i wzbudzając ogromny podziw.

W ciągu ostatnich tygodni napisał już egzaminy z języka polskiego, niemieckiego oraz matematyki. 17 maja, razem z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu, zdawał maturę z geografii.

Józef Peruga W czasie II wojny światowej, jako dziecko, był więźniem niemieckiego obozu. Po wojnie mieszkał w wielu miejscach, natomiast już od ponad 20 lat związany jest z Kaliszem. Przez lata pracował jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych, autobusów i ciężarówek.

Maturzyście pogratulował Prezydent Miasta Kalisza – Krystian Kinastowski:

Panie Józefie, pana postawa budzi szacunek i uznanie. Gratuluję, niezależnie od wyników egzaminów, jest Pan wzorem dla nas wszystkich.

Fot. Facebook: Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze