Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wypijmy Toast za Powstanie!

Wielkopolska ma wiele powodów do dumy, a jednym z ważniejszych jest zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, które od 2021 jest świętem narodowym. Z tej okazji organizatorzy „Toast za zwycięstwo” zapraszają do wspólnego świętowania tego wydarzenia i uczestnictwa w XI edycji projektu.

Pierwsza edycja „Toastu za Zwycięstwo” odbyła się 10 lat temu – w roku 2012. Wydarzenie cieszy się popularnością wśród mieszkańców, dzięki czemu dziś odbywa się XI edycja projektu. Wcześniejsze obchody realizowane były w lutym, natomiast tegoroczne ze względu na epidemię COVID-19 zostały przeniesione na kwiecień, by nie rezygnować z tradycyjnej wersji inicjatywy. W zeszłym roku restrykcje pokrzyżowały plany organizatorów, w związku z czym zamiast symbolicznego toastu oraz występów artystycznych pojawiła się wystawa przed Urzędem Wojewódzkim, podsumowująca dziesięciolecie „Toastu za Zwycięstwo”.

W poprzednich latach uczestnicy wydarzenia mieli przyjemność wysłuchać wielu wykonawców m.in. zespołu Luxtorpeda, poznańskich raperów: Krzycha i Evtisa. W tym roku na scenie będzie można zobaczyć zespół Lombard, który również gościł podczas wydarzenia w roku 2020.

Mikołaj Cierechowicz – prezes oddziału KoLiber Poznań

Inicjatorem wydarzenia jest Wielkopolanin, który w ramach działań poznańskiego oddziału KoLibra chciał wspólnie z KoLibrantami uczcić „w sposób radosny” sukces Powstania Wielkopolskiego.

W Polsce za bardzo skupiamy się na chwalebnych klęskach. Za organizacją Toastu za Powstanie stała idea, aby wzmocnić mentalność świętowania zwycięstw. Mamy historię pełną chwalebnych momentów. Moim zdaniem powinno się odbywać jak najwięcej tego typu wydarzeń. Powinniśmy obchodzić w sposób radosny i nowoczesny ważne momenty w historii, by w atrakcyjnej formule przyciągać młode osoby do celebrowania istotnych wydarzeń.

Tomasz Pułról – inicjator pierwszego „Toastu za Zwycięstwo”

Oficjalne otwarcie odbędzie się o godzinie 18:00 w klubie jazzowym Blue Note Poznań. Po przemowach organizatorów wystąpią laureaci III edycji konkursu Żywe Powstanie, Michalina Matuszak oraz Szczepan Wołowski. Następnie odbędzie się występ Szenfiego a.k.a Krzycha oraz Małego Fragmentu Rzeczywistości. Natomiast o godzinie 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru, czyli zespół Lombard. Jednak nie jest to koniec atrakcji, które zaplanowali organizatorzy. Przed symbolicznym wypiciem toastu za zwycięstwo w Powstaniu Wielkopolskim, zebrani goście będą mogli wziąć udział w after party prowadzonym przez DJ’a Deo.

Spodziewamy się że frekwencja będzie w okolicach podobnych co przed epidemią, co dla nas będzie jak najbardziej zadowalające, biorąc pod uwagę rok abstynencji tego wydarzenia.

Natalia Janikowska – prezes „Projekt Poznań”

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie w cenie 15zł. Dochód ze sprzedaży w całości będzie przeznaczony na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Organizatorami wydarzenia są:

  • Stowarzyszenie Projekt Poznań;
  • Instytut Poznański;
  • KoLiber Poznań.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze