Toczy się proces nastolatków oskarżonych o znieważenie prezydenta RP

Makary M., Wojciech R. i Mikołaj S. oskarżeni przez prokuraturę o wykrzykiwanie obraźliwych haseł względem prezydenta Andrzeja Dudy oraz niszczenie jego plakatu wyborczego, stanęli przed kaliskim Sądem Okręgowym. Za znieważenie prezydenta Polski może im grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

Sprawa dotyczy jednej z imprez na zakończenie roku szkolnego w Sulmierzycach, w której udział brało około 50 osób, a ta dodatkowo została nagrana – filmik trafił do sieci. Impreza odbywała się w okresie kampanii wyborczej, w czerwcu zeszłego roku. Wspomniani nastolatkowie w trakcie spotkania mieli znieważyć prezydenta RP, a sytuacja budzi dodatkowe kontrowersje, gdyż syn jednej z radnych PiS z powiatu krotoszyńskiego również brał udział w imprezie, a o całym zajściu poinformował w domu.

Jeden z oskarżonych – Mikołaj S. przyznał się do winy, a swojego zachowania żałuje. Drugi z młodych mężczyzn do winy się nie przyznaje, bo jak twierdzi – spotkanie miało charakter zamknięty, a wybryki mimo, że nieodpowiednie, zostały dokonane w okolicznościach „imprezowych”. Na rozprawie nie pojawił się Wojciech R., któremu zarzuca się niszczenie plakatu – złożył on wniosek o dobrowolne poddanie się każe.

Źródło: rp.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze