Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Tomasz Talar nowym kierownikiem kaliskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków

Tomasz Talar, doświadczony pracownik Delegatury w Kaliszu Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, został powołany na kierownika placówki. Nowego stanowiska pogratulował mu prezydent Krystian Kinastowski.

Spotkanie było okazją do rozmowy o współpracy z samorządem oraz o ochronie zabytków, szczególnie tych, które czynią nasze miasto wyjątkowym.

Tomasz Talar jest kaliszaninem, absolwentem historii sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiów podyplomowych „Ochrona Dziedzictwa Kulturowego – Miasto Historyczne” na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i „Podyplomowych Studiów Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych” na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Z kaliską delegaturą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków jest związany od 2006 roku. W instytucji zajmował się zarówno sprawami zabytków ruchomych, jak i nieruchomych. Od 2017 roku był zastępcą kierownika delegatury.

Tomasz Talar aktywnie działa na rzecz popularyzacji dziedzictwa kulturowego i zabytków zlokalizowanych na terenie południowej Wielkopolski, współpracując z badaczami, publicystami, instytucjami kultury oraz organizacjami społecznymi. Od 2021 r. jest członkiem Rady Muzeum w Lewkowie – Zespołu Pałacowo-Parkowego.

Został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego złotą odznaką za opiekę nad zabytkami.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze