Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Topole pod topór?

Kilkadziesiąt topoli chińskich, które rosną wzdłuż Częstochowskiej na odcinku od sklepu Społem do restauracji Aljo, jest zagrożonych wycięciem. Związane jest to z planowaną modernizacją ulicy. Informację tę przekazał na swoim facebookowym profilu kaliski historyk Maciej Błachowicz. Braki w drzewostanie mają zostać uzupełnione przez graby pospolite.

Jest to kilkanaście topoli chińskich, z których największa ma obwód pnia 159 cm i może liczyć nawet 70 lat. W sumie lista drzew i rzewów liczy 266 pozycji! Mieszkałem tam i większa część ulicy Częstochowskiej jest nie tylko potwornie brzydka to jeszcze w gorące dni to straszliwa patelnia. Miasto wciąż odmienia słowo zieleń przez wszystkie przypadki, a nie tylko tej zieleni szczególnie nie widać, ale jak widać nadal tnie się drzewa. Czyżbyśmy szykowali sobie piekło na ziemi?  – pisze na swoim profilu Maciej Błachowicz

Poniżej przedstawiony jest spis topoli, które planowane są do wycięcia: 


W ramach rekompensaty zasadzonych ma zostać 18 grabów pospolitych, które uzupełnią braki drzewostanu.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg Miejskich w Kaliszu, jednak nie uzyskaliśmy stosownego komentarza.

Źródło: Facebook Maciej Błachowicz. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze