baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci
Transmisja na żywo w Kaliszu

Transmisja na żywo w Kaliszu, czyli jak dotrzeć do każdego

Transmisja na żywo to idealna propozycja dla tych, którzy chcą dotrzeć do zdecydowanie większej grupy odbiorców i zaistnieć online, ponieważ dzięki nim mamy możliwość na zaprezentowanie miejsca lub wydarzenia szerokiej publiczności. Jak zacząć przygodę z transmisjami na żywo i na jakich specjalistów od transmisji na żywo warto postawić w Kaliszu? Dzięki temu artykułowi transmisja na żywo w Kaliszu przestanie być „czarną magią”!

Spis treści

Czym są transmisje na żywo?
Transmisje na żywo w Kaliszu. Czego potrzebujemy do ich przeprowadzania?
Z jakich platform do transmisji na żywo korzystać?
Kalisz i Wielkopolska: gdzie szukać specjalistów zajmujących się obsługą transmisji na żywo?

Czym są transmisje na żywo?

Transmisja na żywo w Kaliszu

Transmisje na żywo, jak sama nazwa wskazuje, to transmisje video w czasie rzeczywistym, a ściślej mówiąc udostępnienie dźwięku i obrazu z danego wydarzenia odbiorcy, który nie może w nim bezpośrednio uczestniczyć. Najbardziej rozpoznawalne portale społecznościowe takie jak YouTube, Facebook i Instagram od lat dają nam możliwość przeprowadzania transmisji live i to całkowicie za darmo. Bardzo powszechnym jest też korzystanie z usług firm zajmujących się świadczeniem kompleksowych usług w tym zakresie oraz korzystanie z narzędzi pozwalających na dystrybuowanie transmisji na kilku platformach jednocześnie. To świetny sposób, by dotrzeć do większego grona odbiorców.

Przeprowadzenie transmisji na żywo może wydać się zadaniem bardzo skomplikowanym, jednak wbrew pozorom jest to dość proste. Dzięki licznym platformom internetowym każdy z nas w zaledwie chwilę może zacząć transmitowanie swojego video.

Transmisja na żywo w Kaliszu. Czego potrzebujemy do ich przeprowadzenia?

Transmisja na żywo w Kaliszu

Przeprowadzenie transmisji live wymaga od nas posiadania odpowiedniego sprzętu, a jeśli chcemy zachować w tym pełen profesjonalizm – również oprogramowania. Poniżej przedstawiamy kilka niezbędników, które pomogą w rozpoczęciu tej przygody:

 • Stabilne połączenie z internetem. Upewnij się, że miejsce, w którym kręcisz film ma niezawodną łączność z Internetem, ponieważ to kluczowy i niezbędny element do przeprowadzenia transmisji!
 • Kamera wideo/aparat. Aby filmy wyglądały dobrze, warto zainwestować w kamerę lub profesjonalny aparat.
 • Wysokiej jakości mikrofon. Zdecydowanie lepszą alternatywą od wbudowanego w laptopie lub telefonie mikrofonu jest zakup profesjonalnego, który zapewni czysty dźwięk i zredukuje hałas.
 • Statyw. To niezbędnik, jeśli chcemy, aby nasz obraz był stabilny.
 • Koder. Jest to narzędzie służące do pobierania treści oraz konwertowania ich na format strumieniowy i choć nie każda platforma do transmisji na żywo wymaga kodera, to jednak zdecydowanie warto zapoznać się z jego możliwościami, by mieć więcej opcji do live streamingu. Streamlabs OSB to oprogramowanie do kodowania, które można łatwo pobrać, a jego obsługa nie przysparza większych problemów.

Transmisja na żywo w Kaliszu – z jakich platform korzystać?

Transmisja na żywo w Kaliszu

Sprzęt już mamy, więc kolejnym etapem jest wybór platformy, na której chcielibyśmy przeprowadzić transmisję. Możesz zdecydować się na live streaming na jednej lub na wielu z nich w celu zmaksymalizowania swojego zasięgu. Popularne platformy do live streamingu to:

 • Własna strona internetowa,
 • YouTube,
 • Facebook,
 • Instagram.
 • Twitch,
 • Periscope,
 • Be.Live – darmowy do trzech transmisji w miesiącu,
 • StreamYard – darmowy z brandingiem StreamYard,
 • ReStream – darmowy plan ze znakiem wodnym,
 • Zoom – plany zaczynają się od 12,49 dolarów miesięcznie,
 • Crowdcast – plany zaczynają się od 20 dolarów miesięcznie,
 • Stage Ten – darmowy w jednym miejscu docelowym,
 • Switcher Studio – plany zaczynają się od 39 dolarów miesięcznie,
 • Vimeo – plan Premium to koszt 75 dolarów miesięcznie,
 • Dacast – plany zaczynają się od 19 dolarów miesięcznie.

Wybór platformy powinien być uzależniony od odbiorcy oraz celu w jakim planujemy przeprowadzić transmisję. Osoby, które udzielają się w social mediach mogą rozważyć skorzystanie ze streamingu w mediach społecznościowych. Daje to dodatkową możliwość do promowania swojej marki.

Kalisz i Wielkopolska: gdzie szukać specjalistów zajmujących się obsługą transmisji na żywo?

Transmisja na żywo w Kaliszu

Przedstawione propozycje wciąż nie są dla Ciebie zbyt jasne? Może nie chcesz inwestować w profesjonalny sprzęt? A może zwyczajnie szkoda Ci czasu i wolisz, aby doświadczeni specjaliści zrobili to za Ciebie? Nie mogłeś trafić lepiej!

Współpraca z Tobą będzie dla nas zaszczytem. Dołożymy wszelkich starań, aby skutecznie oświetlić markę Twojego Biznesu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej bogatej oferty!

Organizowane wydarzenie kulturalne, sportowe, czy biznesowe mogą dzięki transmisjom na żywo zaistnieć online. Tradycyjne nagranie to dla Ciebie zbyt mało? Zależy Ci na poszerzeniu grona odbiorców wydarzenia o widzów oglądających debatę czy koncert online? Najlepszym rozwiązaniem będą transmisja na żywo w Kaliszu!

Możemy zrealizować transmisję z organizowanego przez Ciebie wydarzenia lub konferencji prasowej, wykładu, prezentacji itp. Stawka zależy od długości transmisji, jej technicznego wykonania, liczby kamer. Oferujemy również możliwość wzbogacenia transmisji o animacje i grafiki lub nagrania z drona. Dodatkową propozycją może być przygotowanie profesjonalnego studia, w którym nasz prezenter będzie prowadził krótkie rozmowy w przerwach podczas wydarzenia.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Warto wiedzieć:

Nie ma jeszcze wpisów do wyświetlenia.

Najnowsze