Trener Noch: Drużyna wydaje się bardzo perspektywiczna

W sezonie 2022/23 zobaczymy w naszych barwach 7 nowych zawodników. To efekt przebudowy i odmłodzenia zespołu. Taki proces musiał kiedyś nastąpić. W kadrze było wielu bardzo doświadczonych zawodników, teraz drużyna jest dużo młodsza i wydaje się bardzo perspektywiczna – mówi na nieco ponad dwa tygodnie przed startem okresu przygotowawczego trener Paweł Noch.

Ostatnie 3 sezony piłkarze ręczni kończyli na 6. miejscu w PGNiG Superlidze. To dobry rezultat, ale chcemy spróbować zrobić kolejny krok do przodu, być może taką szansę stworzy nowy zespół i zawodnicy sprowadzeni przed sezonem 22/23.

Myślę, że ten okres w jakim się znajdujemy trzeba traktować jako przebudowę zespołu. Praktycznie na wszystkich pozycjach będziemy mieli nowych graczy. Na niektórych będzie nawet dwóch nowych zawodników, mówię tu przede wszystkim o bramce i lewym rozegraniu. Zmian jest dużo, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że taki proces musiał kiedyś nastąpić. W kadrze było wielu bardzo doświadczonych zawodników, teraz drużyna jest dużo młodsza i wydaje się bardzo perspektywiczna. Liczymy na to, że transfery pozwolą nam na to, abyśmy w końcu wskoczyli do pierwszej piątki PGNiG Superligi. Jak szybko to wszystko uda się zgrać i jak zacznie to funkcjonować zobaczymy przy sparingach, ale jestem optymistą i liczę na to, że zrealizujemy cel.

Co powinno charakteryzować przebudowany zespół w sezonie 2022/23?

Praktycznie od samego początku swojej pracy w Kaliszu ogromną uwagę przykładam do gry obronnej i tutaj musimy cały czas robić postępy. To właśnie tam mamy największe pole do popisu. Dodatkowo dużo więcej bramek zdobytych z kontrataku – to są takie dwa główne, podstawowe obszary w których musimy się poprawić, co powinno przekładać się na liczbę punktów zdobytych w sezonie

W ubiegłym sezonie trener Noch przejął zespół w listopadzie, a część swoich pomysłów na grę zespołu pod jego wodzą wprowadzał w trakcie zimowej przerwy na Mistrzostwa Europy. Tym razem będzie mógł przepracować z zespołem cały siedmiotygodniowy okres przygotowawczy.

Okres przygotowawczy przed sezonem to właściwie jedyny czas, aby wszystko spokojnie poukładać i popracować, ponieważ późniejsza przerwa zimowa jest bardzo krótka. Zaczynamy 18 lipca, mamy wielu nowych zawodników i musimy ich wdrożyć w to, co reszta zespołu już ze mną przerobiła. To na tym będziemy się skupiali na początku.

Chociaż na oficjalny terminarz musimy jeszcze chwilę poczekać, to patrząc na ubiegłe lata można przewidywać, że sezon PGNiG Superligi wystartuje z początkiem września. Wcześniej zespół rozegra serię sparingów, a ważnym elementem tego okresu będzie wracający na sportową mapę Kalisza turniej Szczypiorno Cup, który odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia.

źródło: MKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

XXII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze

8 sierpnia 2022

Na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Szwacinie (gmina Godziesze Wielkie) 7...

czytaj więcej»

Paliło się na Złotej

8 sierpnia 2022

W dniu 7 sierpnia około godziny 13:00 zapłonął budynek przy...

czytaj więcej»

Wrześniowe wydarzenia 1939 r. w Morawinie!

8 sierpnia 2022

W niedzielę (7 września) w Morawinie odbyły się, tzw. „Wrześniowe...

czytaj więcej»

Czwarty Targ na Plantach już 10 września

8 sierpnia 2022

Prezydent Miasta Kalisza zaprasza do udziału w czwartym targu na...

czytaj więcej»
Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Ranking najbogatszych samorządów – jak wypadły samorządy z regionu?

7 sierpnia 2022

Ukazał się najnowszy ranking najbogatszych samorządów, przygotowany przez Pismo Samorządu...

czytaj więcej»

Wielkopolski Dzień Pszczół na Zawodziu

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»