
Trwa rekrutacja do IV semestru Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego
Do 29 września potrwa rekrutacja na kolejny semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Kaliszu – nicjatywy edukacyjnej dla dzieci w wieku 7–12 lat. To już czwarta edycja projektu. W ankietach po zajęciach uczestnicy podkreślają, że DUT to „nauka w najciekawszej formie – pełna zabawy, doświadczeń i niespodzianek”.
Tym razem organizatorzy ponownie przygotowali cztery interaktywne wykłady popularnonaukowe oraz praktyczne warsztaty w małych grupach. Zajęcia angażują dzieci od pierwszych minut – dzięki pokazom, eksperymentom i możliwości samodzielnego działania, mali studenci uczą się poprzez doświadczenie i odkrywanie. Każdy uczestnik otrzyma „wyprawkę studenta”, a uczestnicy warsztatów dodatkowo „Zestaw Naukowca” – specjalny pakiet do przeprowadzania doświadczeń w domu.
Co ważne, udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja prowadzona jest online w dniach 22–29 września poprzez stronę: https://dolinawiedzy.pl/dutwielkopolska/. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 1 października.
Projekt organizowany jest przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, przy wsparciu Miasta Kalisza oraz partnerów: Wielkopolskiego Klastra Lotniczego, Pratt & Whitney Kalisz, Meyer Tool Poland, Barnes Aerospace, ZAP Mechanika i Uniwersytetu Kaliskiego. Działania realizowane są w ramach programu „Popularyzacja kształcenia zawodowego, odpowiadającego na wyzwania współczesnego rynku pracy w 2025 r.”
Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie projektu. Aktualności publikowane są również na profilu Facebook Dolina Wiedzy Kalisz. W razie pytań organizatorzy pozostają do dyspozycji pod adresem e-mail: kalisz@dolinawiedzy.pl lub telefonicznie: +48 607 082 477.
Informcaja prasowa Organizatora