Trzy bramki i wygrany sparing KKS-u Kalisz

W siódmym sparingu okresu przygotowawczego Duma Kalisza odniosła zwycięstwo nad ekipą ŁKS Łagów 3:1. Mecz odbył się wczoraj na Majkowskim Wembley.

Wynik już w 2. minucie otworzył Mateusz Majewski, który wykorzystał dogranie z lewej flanki Piotra Giela. Po kilku minutach, po stałym fragmencie gry, KKS Kalisz podwyższył prowadzenie strzałem Mateusza Wysokińskiego.

Goście lepszą grę pokazali po przerwie. W 81. minucie oddali niecelny strzał z woleja i dopiero na trzy minuty przed końcem udało się zmienić wynik meczu. Wbiegający Aleksander Waniek nie został powstrzymany przez kaliskich defensorów i pokonał Macieja Krakowiaka. Rezultat spotkania zdążył ulec jeszcze zmianie. Kacper Dudek dzięki płaskiemu uderzeniu z 16 metrów zapewnił kaliszanom odskoczenie na dwie bramki i ostatecznie zwycięstwo 3:1

Już w sobotę przed Trójkolorowymi aż dwa sparingi – o 12:30 Duma Kalisza zagra z pierwszoligowym Chrobrym Głogów, następnie formę KKS-u sprawdzi Unia Solec Kujawski grająca w kujawsko-pomorskiej IV lidze).

KKS Kalisz – ŁKS Łagów 3:1 (2:0)
1:0 Mateusz Majewski 2. min, 2:0 Mateusz Wysokiński 6. min, 2:1 Aleksander Waniek 87. min, 3:1 Kacper Dudek 88. min.

Źródło: KKS Kalisz