baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

,,Tu narodził się Szczypiorniak”- zajęcia sportowe dla dzieci startują już w sobotę!

Już jutro o godzinie 10:00 na Hali Kalisz Arena przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24 odbędzie się kolejna z cyklu impreza sportowo-edukacyjnych pn. „Tu narodził się Szczypiorniak”.

Szczypiorno, gdzie mieści się Kampus Mundurowy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, jest obecnie jedną z dzielnic Miasta Kalisza, a ta jest kolebką piłki ręcznej w Polsce. Organizowane wydarzenie ma na celu przybliżenie historii „szczypiorniaka” − dyscypliny nierozerwalnie związanej z miastem Kalisz. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza najmłodszych na zajęcia sportowe skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z regionu kalskiego organizowane z udziałem gwiazd polskiej piłki ręcznej oraz trenerów. Pierwsza impreza cyklu odbyła się w listopadzie zeszłego roku.

„Trzeba Pamiętać, że poprzez wspólną zabawę uczymy się jak zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny. Ruch poprawia sprawność, wytrzymałość i elastyczność ciała. Regularna aktywność fizyczna sprawia, że wzmocnieniu ulegają mięśnie i poprawia się koordynacja ruchowa. Aktywność fizyczna mobilizuje organizm do prawidłowego rozwoju i poprawia samopoczucie.” – mówi Inspektor Joanna Sawulska-Krzykacz z SWWS-u. Projekt realizowany jest przez Spółkę SWWS Sport przy wsparciu finansowym KGHM Polska Miedź S.A.

Źródło: SWWS; Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze