Twórczość niejedną ma twarz

Wystawę zatytułowaną „Twórczość niejedną ma twarz w odsłonie prac artystycznych studentów sekcji malarstwa, rękodzieła i fotografii”, z okazji 15-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia” można oglądać w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia.

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Calisia” powstał w 2006 roku, a jego założycielką i i pierwszą prezes była nieżyjąca już, charyzmatyczna społeczniczka i Radna Miasta – Iwonka Urbanowska. W kaliskim UTW działa obecnie 19 sekcji m.in.: chóru, humanistyczno- kulturalna, języka angielskiego, języka niemieckiego, malarstwa, rękodzieła artystycznego, bioróżnorodność, nauki obsługi komputera, teatralno-kabaretowa, turystyczna. Stowarzyszenie skupia blisko 500 słuchaczy w wieku emerytalnym, którzy korzystają zarówno z aktywizacji psychiczno-fizycznej, jak i edukacji zdrowotnej. Obecnie funkcję prezesa UTW „Calisia” sprawuje Krystyna Robak.

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu od pięciu lat współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Efektem jest ponad 20 spotkań edukacyjno-kulturalnych oraz 12 wernisaży wystaw sekcji rękodzieła artystycznego, malarskiej i fotograficznej. W maju 2021 roku została zorganizowana w bibliotece wystawa poświęcona założycielce kaliskiego UTW – Iwonce Urbanowskiej, w 10. Rocznicę jej śmierci.

Obecna wystawa zatytułowana „Twórczość niejedną ma twarz w odsłonie prac artystycznych studentów sekcji malarstwa, rękodzieła i fotografii” powstała z okazji 15-lecia UTW „Calisia”. Ekspozycja ukazuje różnorodny wachlarz talentów i pasji kaliskich seniorów. Kuratorem wystawy jest Aldona Zimna.

Otwarciu wystawy towarzyszył występ muzyczny Michaliny Reksy – uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu, laureatki kilku międzynarodowych konkursów, tegorocznej stypendystki Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, kształcącej się pod kierunkiem Heghine Mkrtchyan.

Piętnaście lat życia każdej instytucji, stowarzyszenia, danej szkoły, czy uczelni, to wystarczająco długi okres, by na trwale wpisać się w dzieje swego miasta. Kaliscy seniorzy – studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku są niezwykle aktywni nie tylko na rzecz własnego środowiska, ale przekładają swoją działalność na rzecz całej społeczności lokalnej, bez względu na wiek, status zawodowy czy społeczny.

źródło: PBP KP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»