baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Tylko „dance” ma sens?

Ponad 260 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności taneczne podczas Dziecięcych Spotkaniach Tanecznych TYLKO DANCE MA SENS. W ostatni dzień marca w Młodzieżowym Domu Kultury obejrzeliśmy 21 prezentacji w dwóch kategoriach wiekowych: do 7 lat oraz 7-11 lat.

Jury w składzie: Arleta Piotrowska, Magdalena Mazurowska oraz Kacper Klimczak postanowiło przyznać nagrody, w młodszej kategorii wiekowej, zespołowi MISIAKI z Publicznego Przedszkola nr 28 BAJKA w  Kaliszu oraz ŻABKOM z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek.

W grupie 7-11 latków nagrodę otrzymali: Zespół Crazy Kids – Fabryka Tańca Różańscy Kalisz, WuBuDuBu z Centrum Tańca Show Dance w Krotoszynie oraz SZOŁ 2 reprezentujący MDK w Ostrowie Wielkopolskim. Wyróżnienia odebrały SMYKI – Frajda Studio Tańca w Pleszewie oraz PUMY z kaliskiego MDK. Jury przyznało również nagrodę indywidualną Hannie Bieniaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu, która nie tylko jest założycielką i choreografką zespołu, ale jednocześnie podczas występu zaśpiewała po hiszpańsku.

– Jako organizatorów Spotkań, cieszy nas niezmiernie zaangażowanie w imprezę Rady Młodzieży MDK, która przyznała swoją nagrodę zespołowi MINI SZOŁ z MDK w Ostrowie Wlkp. – mówi Beata Paszak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. – Regionalne Spotkania Taneczne, które od wielu, wielu lat organizujemy wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, w tym roku wyjątkowo w formule dziecięcej i w przestrzeni MDK przy Teatralnej, integrują środowisko taneczne, ale przede wszystkim dają wszystkim mnóstwo radości i potwierdzenia życiowego motta tancerzy, że „Tylko dance ma sens”. Cieszymy się, że byliście z nami – dodaje dyrektor MDK.

Źródło: MDK Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze