baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

TYLKO U NAS. Komentarz K. Kinastowskiego do wyboru wariantu szybkiej kolei

11 maja 2023 roku spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła wybór wariantu inwestorskiego przebiegu Kolei Dużych Prędkości na odcinku Sieradz-Poznań Główny. Na trasie znajduje się także przystanek w Kaliszu, a przebieg linii kolejowej został skorygowany na etapie wstępnych konsultacji. Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski odniósł się do proponowanego przebiegu KDP.

Wariant nr 9, który został wybrany jako wariant inwestorski, jest modyfikacją jednego z proponowanych przez spółkę CPK przebiegów podczas konsultacji z mieszkańcami. O tym, jak będzie wyglądać jego kaliska trasa, dowiecie się z ARTYKUŁU.

Krystian Kinastowski odniósł się do decyzji CPK. – Wybrany jako inwestorski wariant W9 to efekt wielomiesięcznych konsultacji społecznych. Jestem zadowolony, że duża część zgłoszonych przez nas uwag została uwzględniona. Najważniejsze, że w Kaliszu przewidziany jest przystanek kolei dużych prędkości, a wybrany wariant generuje najmniejszą liczbę koniecznych wyburzeń – mówi Latarnikowi Kaliskiemu prezydent Kinastowski. – Oczywiście przedstawione przez CPK rozwiązanie, na tym poziomie szczegółowości, budzi wątpliwości, które będziemy zgłaszać na kolejnych etapach realizacji inwestycji tak, by zadbać o interes mieszkańców i miasta – dodaje prezydent.

Budowa odcinka Sieradz-Kalisz-Poznań Główny rozpocząć ma się w 2027 roku, a zakończyć w 2031 roku.

fot. Krystian Kinastowski – Prezydent Miasta Kalisza (FB)

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze