Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy wypadku, który oddalił się z miejsca zdarzenia. 58-latek wsiadł za kierownice pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie blisko 3,5 promila – o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

23 kwietnia w godzinach porannych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że kierowca osobowego volkswagena jadąc ul. Sikorskiego wjechał na skrzyżowanie z ul. Warszawską. W pewnym momencie kierowca osobówki zjechał z jezdni na chodnik i potrącił kobietę stojącą przed przejściem dla pieszych. Sprawca potrącenia oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych. 61-latka z obrażeniami trafiła do kaliskiego szpitala.

Kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego byli już na miejscu zdarzenia, jeden ze świadków zauważył pojazd sprawcy. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę volkswagena. Okazało się, że to 58-letni kaliszanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kaliszanin został zatrzymany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec kierującego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. O tym, jakie ostatecznie konsekwencje poniesie 58-latek już wkrótce zadecyduje sąd.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze