Tymoteusz Kobiela: Jako faworyta tym razem wskażę Chojniczankę

Kontynuujemy rozmowę z Tymoteuszem Kobielą - dziennikarzem sportowym Radia Gdańsk. Tym razem porozmawiamy o mecz KKS-u z kolejnym zespołem z województwa pomorskiego – Chojniczanką Chojnice.

Kamil Rybikowski: Chojniczanka to zeszłoroczny spadkowicz z 1 ligi. Nierzadko w takich sytuacjach jeden spadek generuje następne -znamy choćby przypadek Ruchu Chorzów, który rok po roku spadał z ligi do ligi aż wypadł z rozgrywek szczebla centralnego. Chojniczanka jednak takiego scenariusza uniknęła i realnie liczy się w walce o powrót do Fortuna 1 Ligi. Jak na spadek zareagował klub z Chojnic, że udało się uniknąć tego czarnego scenariusza?

Tymoteusz Kobiela: W Chojnicach pracuje się w takich warunkach i realiach, jakby klub dalej był w pierwszej lidze. Chodzi o utrzymanie wysokich standardów, aby zrealizować cel, jakim jest awans. To klub stabilny finansowo, z mocną kadrą, zdecydowanie wyróżniający się w II lidze.

Chojniczanka odbiła się po dwóch porażkach ze Skrą i Garbarnią, wysoko ogrywając rezerwy Śląska. Mecz z KKS-em wydaje się być spotkaniem, w którym Chojniczanka może przedłużyć swoje szanse na zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednim awansem. Czy awans bezpośredni jest Pana zdaniem w ogóle realny do osiągnięcia dla Chojniczanki?

Absolutnie tak. W Chojnicach deklaracje walki o awans są głośno wypowiadane, to cel numer jeden, a był nim także w trakcie niezłej przygody w Pucharze Polski. Nawet w trakcie pucharowej przygody Adam Nocoń deklarował, że najważniejsza jest liga, a w niej jego drużyna będzie do końca liczyła się w walce o czołowe lokaty.

Jacy zawodnicy stanowią dziś trzon Chojniczanki?

Szymon Skrzypczak pokazał ostatnio dużą klasę, kompletując hat-trick, wyróżnia się też Tomasz Mikołajczak, ale i w defensywie Chojniczanka ma kilku mocnych zawodników, którymi dyryguje Paweł Sokół. Jest co najmniej kilku wyróżniających się graczy, którzy razem tworzą mocny zespół.

Czy śledził Pan mecz KKS – Bytovia? Jak zaprezentował się Pana zdaniem KKS?

Tak, oglądałem to spotkanie z trybun. Mówiąc szczerze, KKS nie zrobił wielkiego wrażenia w tym meczu. Niewiele brakowało, a straciłby punkty. Zwycięstwo odniósł po dwóch ogromnych błędach w defensywie gospodarzy. Jeżeli w podobny sposób zaprezentuje się w meczu z Chojniczanką, wróżę gościom zdobycie trzech punktów.

Obie drużyny w końcu zwyciężyły, KKS gra u siebie, ale zwycięstwo Chojniczanki było jednak dużo okazalsze, a dodatkowo drużyna ta jest wyżej w tabeli. Kto więc jest faworytem niedzielnego starcia?

Chojniczanka po gorszym momencie zareagowała w znakomity sposób. Wrażenie robiła zwłaszcza pazerność, z jaką w drugiej połowie meczu ze Śląskiem II Wrocław zespół Adama Noconia walczył o kolejne bramki. Spotkanie było właściwie rozstrzygnięte, ale gospodarze ani na moment nie odpuścili, walczyli o kolejne gole i utrzymanie czystego konta. Jako faworyta tym razem wskażę Chojniczankę.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter