baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Tysiące papierosów bez akcyzy – policja zatrzymała 27-latka

Ponad 20 tysięcy sztuk papierosów oraz 15 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej komendy. W sprawie został zatrzymany 27-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 34 tys. złotych.

Kaliscy funkcjonariusze w dalszym ciągu podejmują działania zmierzające do wyeliminowania z rynku nielegalnych towarów. Każda uzyskana informacja, jest weryfikowana i starannie sprawdzana. Podczas ostatniej tego typu realizacji, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą odnaleźli w powiecie kaliskim na terenie sklepu oraz przyległego garażu nieleganie towary. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 30 worków foliowych tytoniu, o łącznej wadze 15 kg oraz ponad 20.200 sztuk papierosów rożnych marek (ponad 1.000 opakowań). Zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków skarbowych akcyzy.

Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że szacunkowa wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego – sięga kwoty blisko 34 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze