Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Tytuł Honorowego Przyjaciela Kalisza dla Elżbiety Kaczmarek

Prezydent Krystian Kinastowski nadał Elżbiecie Kaczmarek – związanej od niemal czterech dekad z kaliskim teatrem – tytuł „Honorowy Przyjaciel Kalisza”. Inspicjentka oraz suflerka, w towarzystwie Bartosza Zaczykiewicza, dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, odwiedziła ratusz i odebrała medal z rąk włodarzy.

Elżbieta Kaczmarek rozpoczęła pracę w teatrze pod dyrekcją Izabelli Cywińskiej. Obecny dyrektor jest dwunastym, z którym współpracuje. Przez lata pełniła funkcję suflerki, czasami również wspierając reżyserów jako ich asystentka. Od 2000 roku łączyła suflowanie z obowiązkami inspicjentki, stale angażując się w życie teatru.

Elżbieta Kaczmarek zyskała uznanie przełożonych jako osoba kompetentna, serdeczna i pełna zaangażowania. Jej wsparcie dla artystów i zespołu jest nieocenione. Przez lata miała przyjemność współpracować z wieloma twórcami, co sprawia, że jest nie tylko niezwykle doświadczona, ale również posiada bogatą wiedzę o kaliskiej scenie, a także wyróżnia się gościnnością wobec przybywających tu zespołów teatralnych.

Pani Elżbieta podkreśla, że praca w teatrze jest dla niej pasją, a zespół stał się niemal jak rodzina. Pomimo, że interesowała ją również reżyseria teatralna, nigdy nie rozważała zmiany zawodu.

Spotkanie w ratuszu było doskonałą okazją do rozmowy o roli pracowników teatru, których widzowie zazwyczaj nie zauważają na scenie, a ich wkład w przygotowanie spektaklu jest znaczący.

Wyróżnienie stanowi podziękowanie za lata zaangażowania dla kaliskiego teatru.

Źródło: www.kalisz.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze