baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień

20-latek z gminy Gołuchów przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 29 km/h. Młody kierowca, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

5 sierpnia br. w Kucharach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pleszewskiej komendy, kilka minut przed godz. 15.00 namierzyli samochód marki Opel Vectra, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Mundurowi podali sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nie miał zamiaru poddać się policyjnej kontroli. Policjanci rozpoczęli pościg za oplem, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierowca porzucił auto i schował się w zaroślach. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, a następnie doprowadzili do pleszewskiej jednostki. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gm. Gołuchów. 

Podczas zatrzymania, mężczyzna powiedział, że nie ma uprawnień do kierowania i dlatego chciał uniknąć kontroli policji. Po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że 20-latek ma roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje od maja br. Teraz, czeka go surowa kara. Za ucieczkę przed policją i jazdę na zakazie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Źródło: KPP Pleszew

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze