baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Uczeń Kopernika zajął drugie miejsce w Pucharze Polski!

W sobotę 25 marca w Sochaczewie odbył się Puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA. W ogólnopolskim turnieju rozpoczynającym sezon 2023, wystartował także uczeń kaliskiego Kopernika, Igor Dusza.

Kaliszanin od tego roku startuje już w kategorii zawodników zaawansowanych. Reprezentant MMA Tornado Kalisz w kilkanaście sekund wygrał swój pojedynek półfinałowy ( uderzenia w stójce) z Danielem Sankowskim z KSW Cross Fight Gym Warszawa. W pojedynku finałowym kategorii zaawansowanych juniorów -70 kg, z Oliwierem Przerwą z Zenith BJJ Radom, po wyrównanym początku walki i kilku udanych akcjach bokserskich kaliszanina, doszło do walki zapaśniczej na skraju oktagonu, gdzie Igor zaryzykował duszenie gilotynowe i jednoczesne zejście do walki w parterze, z multimedalistą Mistrzostw Polski BJJ i purpurowym pasem BJJ ale także Mistrzem Polski MMA.


W trakcie walki parterowej kaliszanin dał się zajść za plecy, gdzie radomianin zaatakował techniką mata- leao. Reprezentant MMA Tornado bronił się umiejętnie przed poddaniem przez następne 1,5 minuty, udało mu się nawet wstać na nogi, z przeciwnikiem na plecach. Tam jednak musiał poddać już, ciasno zapięte duszenie, w ostatniej minucie, 4-minutowej rundy amatorskiego MMA.


W Pucharze Polski startowało ok. 300 zawodniczek i zawodników.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze