Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Uczeń z Jankowa I zajął 10. miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon

3 stycznia w Warszawie odbył się finał Gigathonu, Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w wystartowało ponad 16000 uczniów z całej Polski. Uczeń Szkoły Podstawowej w Jankowie I oraz kaliskiego oddziału Gigantów Programowania, Krzysztof Mądrzak, jako jeden z 19 uczniów w całej Polsce, zakwalifikował się do finału i zajął w nim 10 Miejsce.

W Gigathonie mogli wziąć udział uczniowie z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Konkurs sprawdził wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak: 

  • Minecraft (dla uczestników w wieku 7-9 lat), 
  • Scratch (dla uczestników w wieku 10-12 lat)
  • Python/C#/C++ (dla uczestników w wieku 13-18 lat).

Konkurs podzielony był na 3 etapy:

  • I etap05. – 12.06.2023 – część w formie quizu składającego się z 25 pytań,
  • II etappaździernik 2023 – część teoretyczna w formie quizu połączona z częścią praktyczną,
  • III etap (finał)styczeń 2024 – praca nad własnym projektem programistycznym.

Uczestnicy konkursu zawalczyli o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych, wśród nich m.in.: konsola PlayStation 5, konsola Nintendo Switch, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych. 

Warto też podkreślić merytoryczny wymiar konkursu jak rozwijanie umiejętności programistycznych i technicznych, które w dzisiejszej erze cyfrowej są niezwykle cenne. Co więcej, programując, dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność, zdolność krytycznego myślenia oraz uczą się rozwiązywania problemów. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji i Nauki, GovTech Polska, NASK oraz ponad 20 prezydentów miast.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze